Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komorowski
29.08.2014 14:11

Prezydent Komorowski rozpoczął wizytę na Słowacji

Spotka się z prezydentami Słowacji i Czech Andrejem Kiską i Miloszem Zemanem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął dziś po południu kilkugodzinną wizytę na Słowacji, gdzie spotka się z prezydentami Słowacji i Czech Andrejem Kiską i Miloszem Zemanem.

W Bańskiej Bystrzycy Komorowski zje roboczy lunch z przywódcami obu krajów. Odwiedzi też Muzeum Słowackiego Powstania Narodowego i otworzy wystawę poświęconą powstaniu warszawskiemu.

W tym roku przypada 70. rocznica słowackiego powstania narodowego, które trwało od 29 sierpnia do 28 października 1944 roku.

Powstańczą stolicą, siedzibą władz politycznych i sztabu wojskowego powstania, została opanowana 30 sierpnia Bańska Bystrzyca. Walki toczyły się głównie we wschodniej części kraju i na obszarach górskich.

Powstanie objęło obszar około 20 tys. km kwadratowych, zamieszkany przez 1,7 miliona ludzi, ale nie całą Słowację i nie ogarnęło Bratysławy.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczyt NATO. Centra dowodzenia w Polsce? Szanse na umieszczenie na terytorium Polski stałych baz wojskowych oraz elementów tarczy rakietowej są obecnie niewielkie
Słowak wspierał separatystów. Kim jest? Zatrzymany miał słowacki paszport z adnotacją o przekroczeniu granicy 3 lipca tego roku na kijowskim lotnisku Żuliany.
Haki na prezydenta i znów skandal z WSI Autorzy aneksu do raportu WSI zbierali informacje mające obciążyć Bronisława Komorowskiego
Tagi: komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz