Notowania

samoloty dla vip-ów
09.02.2011 17:55

Prezydent i premier już nigdy nie polecą razem

To jedno z głównych założeń porozumienia o lotach najważniejszych osób w państwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Wczoraj wieczorem podpisali je szefowie czterech kancelarii, które mogą korzystać z rządowych samolotów - informuje Tomasz Arabski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

POSŁUCHAJ TOMASZA ARABSKIEGO:

Porozumienie o lotach vipów, czyli prezydenta i premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu, to konsekwencja raportu, jaki przygotował po katastrofie smoleńsiej szef BBN Stanisław Koziej.

Dokument, który opracowano w październiku ubiegłego roku ma 70 stron i zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące zarówno organizacji jak i samego lotu najważniejszych osób w państwie. Intergralną częścią tego raportu są również zalecenia dla 36. specjalnego pułku lotnictwa transportowego, który odpowiada za wykonanie lotów z vipami - mówi minister Koziej. Zalecenia dotyczą zarówno szkolenia jak i wyposażenia tej jednostki.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KOZIEJA:

Szef BBN podkreślił, że jednym z istotnych elementów, który powinien być zmieniony w 36. pułku jest kwestia sprzętu. _ - Trzeba wyeliminować wielką różnorodność sprzętu. To nie do pomyślenia, aby mieć pojedyncze egzemplarze. To nieekonomiczne i zagraża sprawności działania - _uważa Koziej.

Podpisane wczoraj porozumienie dotyczące lotów vipów określa też warunki tak zwanych lotów _ grupowych _. Na pokładzie jednej maszyny nie może się znaleźć wiecej niż połowa rządu oraz takich instytucji, jak BBN, Kolegium ds. Służb Specjalnych czy dowódców rodzajów Sił Zbrojnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mniej;samolotow;dla;vip-ow;mon;dementuje,138,0,766602.html) Mniej samolotów dla VIP-ów? MON dementuje Warunki przetargu na samoloty nie są jeszcze oficjalnie zaakceptowane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t96514.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przetarg;na;samoloty;dla;vip-ow;na;wiosne,50,0,696370.html) Przetarg na samoloty dla VIP-ów na wiosnę Wiceminister MON spotka się z przedstawicielami kancelarii odpowiedzialnych za loty VIP-ów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t131379.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;takze;bedzie;latal;tu-154,82,0,690002.html) Miedwiediew także będzie latał Tu-154 Prezydent Rosji będzie miał do dyspozycji taki sam samolot, jaki rozbił się w Smoleńsku.
Tagi: samoloty dla vip-ów, bbn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz