Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Francji spotkał się z prezydentem Ukrainy

0
Podziel się:

Ich rozmowa trwała kilkanaście minut.

Prezydent Francji spotkał się z prezydentem Ukrainy
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Po spotkaniu, do którego doszło w Sejmie, prezydenci nie udzielali wypowiedzi dla mediów. Wcześniej obaj uczestniczyli w Zgromadzeniu Narodowym zorganizowanym z okazji 25. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

Poroszenko spotkał się w Warszawie również z prezydentem USA Barackiem Obamą. Obaj przywódcy rozmawiali o planie przywrócenia pokoju i wzrostu gospodarczego na Ukrainie, a także o zmniejszeniu uzależnienia Ukrainy od Rosji w dziedzinie energii. Obama zadeklarował, że jest pod głębokim wrażeniem wizji zmian, jakie zamierza przeprowadzić nowy prezydent Ukrainy.

Jutro Francois Hollande spotka się w Paryżu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, który przybędzie do Francji na obchody 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii (D-Day). Paryż nie odwołał zaproszenia pomimo napięć panujących między Zachodem a Rosją po aneksji Krymu przez Federację Rosyjską.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina poprosi Unię i USA o obronę? Prezydent elekt Ukrainy Petro Poroszenko pragnie niezwłocznie rozpocząć rozmowy z USA i Unią Europejską na temat sojuszu.
On wygra wybory na Ukrainie. Jak przeżyje Według sondażu, niemal połowa (47,7 proc.) tych, którzy wezmą udział w wyborach i wiedzą na kogo głosować stawia na...
Hollande potępia aneksję Krymu i apeluje o... _ - Francja nie uznaje ani wyników referendum na Krymie z 16 marca, ani przyłączenia tego regionu do Rosji - _ powiedział prezydent Hollande.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)