Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent chce ułaskawienia Agatowskiego. Jak najszybciej

0
Podziel się:

Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.

Prezydent chce ułaskawienia Agatowskiego. Jak najszybciej
(jinga80 - Fotolia.com)

Kancelaria Prezydenta zwróciła się w tej sprawie do prokuratora generalnego. Chodzi o ułaskawienie niepełnosprawnego umysłowo Radosława Agatowskiego, który dopuszczał się kradzieży, choć nie mógł być ich świadom.

_ - Kancelaria chce także wiedzieć, na jakim etapie jest obecnie ta sprawa _ - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek z biura prasowego prezydenta.

Najpierw Roman Agatowski skierował prośbę o ułaskawienie do prezydenta. Z Kancelarii pismo natychmiast zostało przekazane do prokuratora generalnego. - _ Według naszych informacji prokurator już zwrócił się do sądu _- dodaje Joanna Trzaska- Wieczorek.

Niepełnosprawny intelektualnie, 25-letni Radosław Agatowski wyszedł wczoraj z aresztu śledczego w Koszalinie na pięciodniową przepustkę.

Mężczyzna, który ma psychikę kilkuletniego dziecka w trafił tam sierpniu ubiegłego roku. Odbywa karę za kradzieże różnych przedmiotów, przy okazji zbierania złomu. Wyroki w tej sprawie zapadały w latach 2009 - 2012. Jeżeli Agatowski miałby odsiedzieć je wszystkie, w więzieniu byłby do 2017 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd nie zgadza się na jego ułaskawienie Opolski sąd nie uwzględnił też wniosku obrońcy skazanego o wstrzymanie wykonania kary na czas rozpatrzenia wniosku o ułaskawienie.
Ukradli biżuterię za kilkaset tysięcy. Ale wpadli Łupem sprawców padł towar o wartości kilkuset tysięcy złotych. Grozi im do 12 lat więzienia.
Zabiła teściową. Dostała 15 lat więzienia Monika K. zabiła swoją teściową, 64-letnią Janinę B., kilkoma uderzeniami kuchennego młotka w głowę.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)