Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chuligan
23.06.2009 06:48

Prezydent chce surowiej karać chuliganów

Grzywny miałyby wzrosnąć trzykrotnie - do 15 tys. zł, a areszt wynosić nawet 3 miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Lech Kaczyńskiprzygotowuje ustawę o surowym karaniu chuliganów - dowiedział się dziennik _ Polska _. Pałac Prezydencki przyspiesza prace nad ustawą, która zakłada surowsze karanie sprawców poważniejszych wykroczeń.

Według prezydenckiego pomysłu, wiek osób popełniających wykroczenia byłby obniżony z 16 do 15 lat. W przypadkach recydywy grzywny mogłyby być nawet trzykrotnie wyższe niż dziś i sięgać 15 tysięcy złotych. Areszt mógłby zaś wynosić nawet do trzech miesięcy - czytamy w dzienniku _ Polska _.

Projekt ma być gotowy za miesiąc, a na przełomie lata i jesieni prezydent ma wystąpić z inicjatywą ustawodawczą i zaproponować swoje zmiany. Prezydenccy urzędnicy mają nadzieję, że przekonają Platformę Obywatelską do pomysłu tym, iż na krótko przed wyborami prezydenckimi będzie jej niewygodnie odrzucićprojekt zaostrzający prawo i ułatwiający walkę z przestępczością.

Politycy PO nie chcieli odpowiadać, czy poprą projekt. ZdaniemGrzegorza Dolniaka, wiceszefa klubu PO, ważniejsza od surowych kar jest skuteczna prewencja.

Tagi: chuligan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz