Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
27.07.2009 14:03

Prezydent chce przywrócenia awansów poziomych

Lech Kaczyński przedstawi swój projekt ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.prezydent.pl)

Przedstawienie projektu przywracającego tzw. awanse poziome sędziów zapowiedział prezydentLech Kaczyński.

Awanse poziome to stanowiska sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym i sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym, zniesione w 2008 roku.

_ - Jestem zwolennikiem tego rozwiązania, choć może w nieco bardziej elastycznej formie _ - powiedział prezydent. Skrytykował jednocześnie _ sztywne kryteria _, które w poprzedniej ustawie _ tworzyły pewnego rodzaju automatyzm _.

Ponadto - jak zaznaczył prezydent - w nowej ustawie nie powinno być rozróżnienia na sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu okręgowego oraz sędziego sądu apelacyjnego w okręgowym i sędziego sądu apelacyjnego.

Wnioski o awanse poziome można było składać do 22 stycznia 2009 roku - wówczas weszła w życie nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, która je likwidowała.

W grudniu 2008 r. Sejm odrzucił prezydenckie weto do ustawy o ustroju sądów powszechnych, znosząc jednocześnie awanse poziome (czyli stanowiska sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym). Awanse te zostały wprowadzone nowelizacją z czerwca 2007 roku.

Już w styczniu, wręczając nominacje sędziom, prezydent powiedział, że _ spróbuje wrócić do tej sprawy na nieco innych zasadach _. _ - Sama idea jest słuszna _ - powiedział wówczas Lech Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz