Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
17.11.2014 06:55

Prezydent znów wygrywa pewnie w Lublinie

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa lubelskiego - wynika z sondaży. Ale prezydentem miasta zostanie...

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Ryszard Hołubowicz)

Prawo i Sprawiedliwość wygrało w głosowaniu do sejmików wojewódzkich - wynika z sondażu exit-poll Ipsos. Według tego sondażu, obecnie urzędujący prezydent Lublina Krzysztof Żuk wygrał wybory w pierwszej turze.

_ - To potwierdzenie woli lublinian do kontynuowania tego programu, który wspólnie z radnymi realizowaliśmy przez 4 lata, tym radnym chciałbym serdecznie podziękować, bo to była wspólna praca na sukces wizerunkowy i inwestycyjny Lublina _ - mówił Krzysztof Żuk.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do sejmiku województwa lubelskiego - wynika z sondaży przeprowadzonych przez Ipsos dla największych stacji telewizyjnych. Najwięcej głosów zdobył PiS, na drugim miejscu znalazło się PSL, na trzecim Platforma Obywatelska.

Szef Platformy w Lubelskiem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński liczy, że mimo trzeciego miejsca, Platformie uda się utrzymać obecną koalicję i dzięki temu władzę. _ Wierzymy, że ta 8-letnia koalicja PO-PSL przyniosła dobre efekty i chcielibyśmy ją kontynuować _ - powiedział Włodzimierz Karpiński.

Zgodnie z sondażem exit poll w wyborach do sejmików: PiS zdobyło 31,5 procent głosów, PO - 27,3 procent, PSL - 17 procent.

Nie wiadomo, jak rozłoży się układ sił w radzie miasta nowej kadencji - wiele wskazuje na to, że prezydent może nie mieć przychylnej większości.

Czytaj więcej w Money.pl
Opole: W drugiej turze prawdopodobnie zmierzą się... Miejska komisja wyborcza w Opolu zweryfikowała i wprowadziła do systemu dane z połowy obwodowych komisji wyborczych.
We Wrocławiu wyniki z ponad połowy komisji Według sondażu, w drugiej turze wyborów na prezydenta stolicy Dolnego Śląska zmierzą się...
On będzie rządził Toruniem? Prawie pewne Michał Zaleski został prezydent Torunia - podała Państwowa Komisja Wyborcza po zatwierdzeniu 42,50 proc. protokołów z głosowań.
W Warszawie znów liczą głosy. Prowadzi... Według sondażu, aby wyłonić prezydenta stolicy, potrzebna będzie druga tura.
Tagi: wybory samorządowe 2014, lublin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz