Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent interesuje się Polakami w Donbasie

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski będzie dopingował rząd, by wywiązał się z obietnicy. Prezydent jest sercem z polskimi mieszkańcami wschodniej Ukrainy.

Prezydenty Komorowski podczas spotkania z Poroszenko
Prezydenty Komorowski podczas spotkania z Poroszenko (PAP/Jacek Turczyk)
bEJurCVx

Prezydent interesuje się sprawą Polaków w Donbasie. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, do tej pory nie udało się ich sprowadzić do Polski.

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz mówił w radiowej Jedynce, że sprawa jest w kompetencji rządu, ale prezydent może w tej sprawie lobbować.

Nałęcz zapewnił, że tak właśnie będzie się działo - Bronisław Komorowski będzie _ dopingował _ rząd, by wywiązał się z obietnicy. DFodał, że prezydent jest _ sercem _ z polskimi mieszkańcami wschodniej Ukrainy.

bEJurCVz

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała 6 grudnia, że _ jeszcze przed świętami _ podjęta decyzja w sprawie pomocy Polakom z Donbasu Michał Dworczyk, prezes Fundacji Wolność i Demokracja, mówił, że chęć opuszczenia tego regionu zadeklarowało około 150 Polaków, których zapewniano, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku. Na razie jednak nie wiadomo kiedy opuszczą Donbas.

Czytaj więcej w Money.pl
To prawdziwa twarz Rosji i intencje Putina Zachód utracił nadzieje na konstruktywną współpracę z Rosją.
Polska misja rozpoznawcza na Ukrainie Zebrane informacje mają być pomocą przy podejmowaniu decyzji o ewakuacji obywateli ukraińskich polskiego pochodzenia z terenów zajętych przez prorosyjskich bojowników.
Wojna na Ukrainie nie ustaje nawet w święta W czasie wigilijnej nocy w Charkowie doszło do eksplozji w sklepie należącym do aktywisty i wolontariusza organizacji Obywatelska warta Ukrainy.
bEJurCWa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)