Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Asad gotów "przestudiować" plan ONZ

0
Podziel się:

Dotyczy on "zamrożenia" walk w Aleppo, drugim co do wielkości mieście Syri.

Prezydent Asad gotów "przestudiować" plan ONZ
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/wikimedia commons)

Plan ONZ dotyczy _ zamrożenia _ walk w Aleppo, drugim co do wielkości mieście Syrii.

_ Prezydent Asad został poinformowany przez (wysłannika ONZ do Syrii Staffana) de Misturę o głównych punktach tej inicjatywy (...) i ocenił, że zasługuje ona na przestudiowanie i podjęcie próby (...) przywrócenia bezpieczeństwa w Aleppo _- podano w komunikacie po spotkaniu w Damaszku prezydenta z wysłannikiem ONZ.

De Mistura wymienił Aleppo położone na północy Syrii jako miasto nadające się na strefę wolną od walk, by umożliwić lepszy dostęp do środków pomocowych.

Podczas gdy dwie rundy tegorocznych rozmów pokojowych między syryjskim rządem a opozycją nie powstrzymały dalszych walk, lokalne rozejmy przyniosły nieco ulgi.

Opublikowany w poniedziałek raport London School of Economics stwierdza, że zawieszanie ognia na małą skalę może być najlepszym sposobem ulżenia doli syryjskiej ludności cywilnej i powołuje się na 35 przypadków takich lokalnie wynegocjowanych porozumień.

Czytaj więcej w Money.pl
W nalotach na Aleppo zginęło 5 dzieci Według źródeł opozycyjnych, styczeń był najtragiczniejszym miesiącem konfliktu.
Zawieszą wojnę na czas ramadanu? Organizacja wezwała regionalne mocarstwo i społeczność międzynarodową do przyłączenia się do apelu i wywarcia presji w tym kierunku na syryjski rząd i rebeliantów.
Ukrzyżowali bojowników, bo byli zbyt umiarkowani Ich ciała wystawiono na widok publiczny i mają tak pozostać przez trzy dni.
Uchodźców więcej niż po II wojnie światowej - _ To ogromne obciążenie agencji humanitarnych, nie wystarcza środków _ - mówi radiu ONZ Komisarz Antonio Guterres.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)