Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
expose
19.11.2011 13:03

Prezes PiS zarzuca Tuskowi "bezczelne kłamstwa"

Szef partii opozycyjnej zarzucił premierowi kłamstwo i wzywa go by powtórzył te słowa poza salą sejmową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

aktualizacja: 15:20

Szef PiS Jarosław Kaczyński nazwał _ bezczelnym kłamstwem _ słowa premiera Donalda Tuska o swoim rzekomym związku z osobami, które biły się z policją 11 listopada w Warszawie. Wezwał premiera, by powtórzył te słowa już nie z mównicy sejmowej, tak aby mógł mu wytoczyć proces.

_ - Wzywam Donalda Tuska do tego, aby to, co powiedział na temat wsparcia przeze mnie tych, którzy się bili z policją 11 listopada, powiedział nie z trybuny sejmowej - bo wtedy jest ukryty za immunitetem materialnym pełnym - tylko w innych okolicznościach. Wtedy mu wytoczę dwa procesy: i cywilny i karny. Bo to po prostu kolejne bezczelne kłamstwo _ - oświadczył Kaczyński w sobotę na konferencji prasowej w Sejmie, po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

źródło: IAR

_ - Niech (premier) przedstawi jeden dowód na to, że miedzy bójkami a moją osobą jest jakikolwiek związek _ - podkreślił Kaczyński.

Dodał, że 11 listopada _ policja była po stronie skrajnej lewicy _. _ Pod krzyżem (Przed Pałacem Prezydenckim-PAP) policja była po stronie tych, którzy bili i profanowali krzyż _ - zaznaczył.

Kaczyński podkreślił, że nie _ odcina się w żadnym wypadku _ od kibiców, którzy _ nie dopuszczają się przestępstw, a którzy prezentują postawy patriotyczne _. - _ Z żadnymi bójkami, atakami na policję nie mam nic wspólnego. Łatwiej byłoby udowodnić taki związek jeśli chodzi o premiera _ - powiedział.

Jak dodał, z tego co wie, wynika, że _ władza w sposób zupełnie jednoznaczny stanęła po stronie tych, którzy w sprzeczności z prawem i konstytucją chcieli odebrać ludziom o poglądach patriotycznych prawo do manifestacji _. _ _

_ - Zaczęto wzywać do rozejścia się tej demonstracji zanim się zaczęła, zaczęto prowokować, mówić różne groźne rzeczy bez jakichkolwiek podstaw ku temu, natomiast osłaniano manifestację, która miała zablokować Marsz Niepodległości _ - tłumaczył.

_ - Poza tym były prowokacje, były ataki policjantów po cywilnemu niosących biało-czerwone flagi, mających jakieś znaki narodowe(...)Chciano dać podstawę do weryfikacji tezy, że Platforma, która jest dzisiaj w istocie formacją skrajnie lewicową, jest w centrum, a inne formacje są skrajne. Otóż PiS nie jest formacją skrajną, jest normalną partią prawicową, konserwatywną _ - dodał Kaczyński.

POSŁUCHAJ PREZESA PIS:

źródło: IAR

_ - Polska policja była atakowana nie tylko przez niemieckich anarchistów, ściągniętych nieodpowiedzialnie tutaj, by zakłócić 11 listopada (...), ale jednak główne, te najbardziej dramatyczne zdarzenia, w tym rany i kontuzje policjantów, wynikały nie z ataku niemieckich anarchistów, tylko polskich chuliganów ubranych w szaliki klubowe, wspieranych tak mocno w ostatnim czasie przez prezesa Kaczyńskiego i PiS _ - mówił premier.

Jak ocenił, takie słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości muszą _ budzić grozę _. _ Będziemy ścigali z całą surowością wszystkich, którzy atakują polskie symbole, polska flagę, polskie święto narodowe, niezależnie od tego, czy to jest prawica, czy lewica _ - oświadczył Tusk. W tym momencie posłowie PiS opuścili salę posiedzeń.

O reakcjach po expose Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t46455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/sld;chce;zwolania;komisji;skarbu;ws;zapowiedzi;podatkowania;miedzi,121,0,970361.html) Spółka staniała o 4 mld zł. Posłowie żądają wyjaśnień Po zapowiedzi opodatkowania wydobycia srebra i miedzi akcje KGHM potaniały o kilkanaście procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/premier;montuje;zderzaki;bedzie;bolalo,85,0,970325.html) Premier montuje zderzaki, będzie bolało Inauguracyjne wystąpienia szefów rządów to zazwyczaj podrzędnej jakości literatura fantastyczna, pisze Jan Płaskoń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t160860.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/poslowie;zasypali;premiera;pytaniami,212,0,970196.html) Zobacz, o co posłowie pytali premiera Donald Tusk przed uzyskaniem wotum zaufania w Sejmie musi odpowiedzieć posłom na pytania.
Tagi: expose, rząd, tusk, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz