Notowania

zakaz stadionowy
07.05.2011 10:58

Prezes PiS: Zamykanie stadionów jest złe

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego obecna ekipa rządząca jest przeczulona na własnym punkcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego obecna ekipa rządząca jest _ przeczulona na własnym punkcie _ i likwiduje różne imprezy tylko dlatego, że w ich trakcie publiczność _ przejawia mało sympatii dla władzy _.

W czwartek wojewodowie mazowiecki i wielkopolski zdecydowali, że najbliższe mecze ligowe Legii i Lecha odbędą się bez publiczności. Ma to związek z wtorkowymi zajściami w Bydgoszczy podczas finału Pucharu Polski, o który grały te dwa kluby. Pseudokibice zdemolowali wtedy stadion Zawiszy.

_ - Oczywiście to jest zła decyzja _ - powiedział w sobotę rano dziennikarzom prezes PiS. J. Kaczyński, razem z konserwatywnymi intelektualistami, uczestniczy w kongresie _ Polska-Wielki Projekt _.

_ - Ta władza jest w taki dziwny troszkę sposób przeczulona na własnym punkcie, likwiduje różne imprezy tylko dlatego, że w trakcie ich trwania publiczność przejawia - powiedzmy sobie - mało sympatii dla władzy. Począwszy od uroczystości w rocznicę Powstania Warszawskiego - którą bardzo zmieniono właściwie tylko dlatego, żeby chronić bardzo rozbudowane ego członków obecnej elity rządzącej - po, właśnie, stadiony _ - stwierdził prezes PiS. Dodał, że to _ droga donikąd _.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

źródło: IAR

Ocenił też, że takie decyzje jak zamknięcie stadionów to wynik _ małego wyrobienia _ ekipy, która obecnie rządzi.

W piątek wieczorem kibice warszawskiej Legii protestowali przed stadionem przy Łazienkowskiej, na którym ich klub rozgrywał mecz bez udziału publiczności. Kibice Lecha Poznań przed zamkniętym stadionem tej drużyny mają manifestować w sobotę.

Premier Donald Tusk pytany w piątek, czy zamykanie stadionów to dobry pomysł na walkę z chuliganami, odparł, że dotychczasowe metody zawiodły. _ - One dały niezłe rezultaty w niektórych miejscach, ale ostatnie tygodnie pokazują, że to jednak nie jest sposób na załatwienie tego problemu. Dlatego musimy, jako państwo, stosować metody bardziej zdecydowane _ - oświadczył premier. Zapewnił, że na pewno nie wycofa się z zamiarów _ twardego rozwiązania _ tego problemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;popieraja;zamykanie;stadionow,147,0,824979.html) Polacy popierają zamykanie stadionów 54 procent badanych dobrze ocenia decyzję wojewodów o zamknięciu stadionów Legii Warszawa i Lecha Poznań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t123378.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;poznania;zaatakowal;tuska,31,0,824351.html) Prezydent Poznania zaatakował Tuska Grobelny: Decyzja o zamknięciu stadionów ma charakter polityczny. Jego zdaniem na meczu w Bydgoszczy sprowokowano kibiców Lecha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t138864.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mecze;na;stadionach;legii;i;lecha;bez;kibicow,140,0,823948.html) Mecze na stadionach Legii i Lecha bez kibiców Zakaz wprowadzili wojewodowie mazowiecki i wielkopolski. W obawie przed stadionowymi bandytami.
Tagi: zakaz stadionowy, zamykanie stadionów, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz