Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes NBP o posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej: Idę tam z drżeniem serca

0
Podziel się

Mamy oczywiście tę pie... Radę Polityki Pieniężnej, ale jesteśmy w stanie z nią zagrać - z tego zdania będzie się tłumaczył prezes NBP na dzisiejszym posiedzeniu Rady.

Prezes NBP o posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej: Idę tam z drżeniem serca
(Narodowy Bank Polski/Flickr)
bEikoHAR

Marek Belka będzie się tłumaczył przed Radą Polityki Pieniężnej. W opublikowanych przez _ Wprost _nagraniach prezes NBP w rozmowie z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem niepochlebnie wypowiadał się o Radzie.

Marek Belka przyznał, że to nie będzie łatwa rozmowa, ale zaznaczył, że o wszystkich sprawach, które dzisiaj budzą emocje, rozmawiał z Radą Polityki Pieniężnej. - _ Nie zaskoczyłem niczym Rady - z wyjątkiem paskudnego przymiotnika. Jeżeli chodzi o meritum, to wszystko było przedmiotem naszej rozmowy. Pewnie, że idę tam z drżeniem serca _ - mówił Marek Belka.

Prezes NBP dodał, że do tej pory współpraca z RPP układała się bardzo dobrze._ - To są ludzie dorośli, przede wszystkim liczy się dobro gospodarki i polityki pieniężnej. W ostatnim czasie dorobiliśmy się bardzo dobrej współpracy, pod tym względem mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze _ - powiedział prezes NBP.

bEikoHAT

Prezes Marek Belka w rozmowie z dziennikarzami powtórzył, że nie rozważa dymisji. Premier powiedział na konferencji prasowej, że nie chce oceniać nagrań z udziałem szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i szefa NBP Marka Belki pod względem politycznym. Mimo, że - jak podkreślał premier - ich typ zachowań był trudny do zaakceptowania i bulwersujący. _ Nie jest rolą rządu i premiera wpływanie na działanie Narodowego Banku Polskiego _ - mówił Donald Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Wotum zaufania dla rządu? Tego chce SLD SLD zaproponowało swój plan ratunkowy dla państwa. Sojusz żąda zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, wotum zaufania dla rządu i odwołania ministra spraw wewnętrznych.
Prezydent czeka na wyjaśnienia Donalda Tuska Do rozmowy dojdzie przy okazji uroczystości wręczenia nominacji dla nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Nowak odchodzi z PO, Parafianowicz z PGNiG. Ważna deklaracja PSL Sienkiewicz i Belka zostają. Sławomirem Nowakiem zajmie się prokurator. Wiceszef PGNiG zapewne pożegna się ze stanowiskiem.
bEikoHBu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)