Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes PiS wzywa by zatrzymać degradację Oświęcimia

0
Podziel się:

Można się wyrwać z cienia Auschwitz. Potrzebna jest tylko dobra energiczna władza - podkreśla.

Prezes PiS wzywa by zatrzymać degradację Oświęcimia
(PAP/Andrzej Grygiel)
bEUTeAtN

Aby przeciwstawić się degradacji Oświęcimia, jego mieszkańcy powinni zmienić w mieście władzę - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odwiedził Oświęcim, by wesprzeć kandydata tej partii na prezydenta miasta Radosława Włoszka.

_ - Nie uczynione zostało nic (), żeby Oświęcim, który () ma 38 tys. mieszkańców, a miał ich 50 tys., () odżył. Miasto jest fatalnie skomunikowane z resztą regionu () Można mówić o swego rodzaju izolacji Oświęcimia i nic się z tym nie robi. Mamy do czynienia z () powolnym, nieustannym zjazdem w dół, () z mechanizmem, który nie prowadzi do awansu, lecz degradacji. Temu trzeba się przeciwstawić. Metodą dostępną w demokracji jest zmiana władzy _ - powiedział prezes PiS oceniając działania obecnych władz miasta.

Jak podkreślił Kaczyński, kandydat jego partii - Radosław Włoszek podejmuje się rozpoczęcia zmian koniecznych do zdynamizowania Oświęcimia i odwrócenia procesów społecznych, które zmierzają do degradacji miasta. _ Dobra władza samorządowa może zrobić bardzo dużo. () Można się wyrwać z cienia Auschwitz. Potrzebna jest tylko dobra energiczna władza _ - podkreślił.

bEUTeAtP

Kandydat PiS Radosław Włoszek podkreślił, że Oświęcim zasługuje na zmianę, a wśród najważniejszych zadań, przed jakimi stoi miasto, jest _ rozwiązanie problemów komunikacyjnych, szeroko pojęta polityka prorodzinna i inicjatywa w zakresie miejsc pracy, szczególnie dla młodych, którzy opuszczają to miasto _.

Prezes Kaczyński przypomniał, że miastem rządzi obecnie pełniący obowiązki prezydenta, były poseł PO Janusz Chwierut, który cztery lata temu ubiegał się o najważniejszy fotel w Oświęcimiu. _ Kampania wyborcza sprzed czterech lat - przegrana przez kandydata PO - prowadzona była pod hasłem budujemy, a nie uprawiamy polityki. Tą budową miał być trzeci most na Sole. Mostu nie ma w dalszym ciągu _ - wskazywał prezes.

Kaczyński dodał, że sprawowanie urzędu przez Chwieruta jest ewenementem w skali kraju. _ Rządzi nie wybrany prezydent, tylko komisarz. () Została wykorzystana zmiana przepisów i nie przeprowadzono wyborów. () Tu mamy do czynienia z czymś jeszcze dalej idącym, bo rządzi ten, który wybory przegrał. () To drwina z demokracji, zasad zapisanych w konstytucji i polskiej tradycji _ - mówił.

Janusz Chwierut (PO) w poprzednich wyborach samorządowych przegrał w drugiej turze z Jackiem Grosserem, który nie objął jednak urzędu ze względu na stan zdrowia. W 2011 r. po zmianie przepisów ówczesny premier Donald Tusk mianował Chwieruta pełniącym obowiązki prezydenta.

bEUTeAtV

W Oświęcimiu o najważniejsze stanowisko w magistracie ubiega się sześciu kandydatów. Oprócz Radosława Włoszka (PiS) i Janusza Chwieruta (PO), także Wojciech Grubka (SLD-Lewica Razem) i kandydaci lokalnych komitetów - Henryk Grzybek, Jan Korzeniowski i Mirosław Wasztyl.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin ramię w ramię z PiS. Tak to tłumaczy "Nasi partnerzy z PiS wiedzą, że są sprawy, w których będziemy się różnili. To nie przeszkadza nam we współtworzeniu obozu wielkiej, zjednoczonej prawicy."
Kaczyński: Zbudowaliśmy potężny front Zmiany mogą nastąpić - powiedział w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński o porozumieniu liderów prawicowych ugrupowań, którzy stworzyli wspólne listy przed wyborami samorządowymi.
Zaskakujące wyniki sondażu. PO i PiS mają... CBOS opublikował najnowszy sondaż dotyczący poparcia dla partii.
bEUTeAuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)