Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
algieria
13.03.2014 18:36

Premier zrezygnował z urzędu, żeby pomóc prezydentowi

Abdelmalek Sellal złożył dymisję, by zostać szefem kampanii wyborczej prezydenta Abdelaziza Butefliki, który ubiega się o reelekcję w wyborach zaplanowanych na 17 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ram)
Zdymisjonowany premier Algierii Abdelmalek Sellal

Abdelmalek Sellal złożył dymisję, by zostać szefem kampanii wyborczej prezydenta Abdelaziza Butefliki, który ubiega się o reelekcję w wyborach zaplanowanych na 17 kwietnia - poinformowała dziś agencja prasowa APS.

77-letni Buteflika będzie kandydował po raz czwarty. Stanowisko premiera obejmie tymczasowo minister energetyki Jusef Jusfi. Do 4 marca, kiedy to upłynął termin rejestracji, dwunastu kandydatów, w tym Buteflika, zarejestrowało się w wyborach prezydenckich. Kampania wyborcza ma się rozpocząć 23 marca.

22 lutego prezydent Buteflika oficjalnie ogłosił, że wystartuje w kwietniowych wyborach. Było to pierwsze publiczne wystąpienie szefa algierskiego państwa w państwowej telewizji, od kiedy 27 kwietnia 2013 roku doznał niewielkiego wylewu. Od tamtego czasu nie pokazywał się publicznie, co wzmogło pogłoski, że jest poważnie chory.

W powszechnej ocenie Buteflika ma duże szanse na kolejną pięcioletnią kadencję, przeszkodzić mu jednak może stan zdrowia.

Buteflika został wybrany na prezydenta Algierii w 1999 roku. Należy do pokolenia przywódców, które sprawowało rządy w Algierii od czasu uzyskania przez ten kraj niepodległości od Francji po wojnie z lat 1954-1962. Algieria jest ważnym eksporterem ropy naftowej i przezwycięża obecnie skutki długiego konfliktu z islamskimi rebeliantami.

Czytaj więcej w Money.pl
Aż 12 kandydatów na prezydenta W powszechnej ocenie dotychczasowy prezydent ma duże szanse na kolejną pięcioletnią kadencję.
Prezydent Algierii nie ma zamiaru rezygnować Prezydent Algierii oficjalnie ogłosił, że w kwietniowych wyborach będzie ubiegał się o czwartą kadencję.
Tunezja: Atak islamistów przy granicy z Algierią Islamscy bojownicy przebrani za przedstawicieli sił bezpieczeństwa zastrzelili w nocy trzech tunezyjskich policjantów i cywila.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz