Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
26.04.2014 14:30

Premier Ukrainy podjął ważną decyzję

Skraca wizytę w Rzymie i wraca do kraju. Tym samym Arsenij Jaceniuk nie weźmie udziału w kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Podziel się
Dodaj komentarz

Informację taką podała rzeczniczka szefa ukraińskiego rządu tuż po spotkaniu Jaceniuka z papieżem Franciszkiem. Przyczyną decyzji jest wzrost napięcia w relacjach z Rosją.

Sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta. Wczoraj pod Słowiańskiem uprowadzono 13-osobową misję wojskową krajów OBWE. Wśród jej członków jest Polak.

Ołeksandr Turczynow zarzuca Rosji popieranie terroryzmu. Pełniący obowiązki prezydent Ukrainy twierdzi, że Moskwa powinna ponieść za to odpowiedzialność zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocne słowa Turczynowa na temat Rosji Jego zdaniem porwanie obserwatorów wojskowych OBWE na wschodniej Ukrainie nie byłoby możliwe bez przyzwolenia albo nawet bezpośredniej wskazówki Rosji.
Sztab kryzysowy w Niemczech. Są informacje o przetrzymywanych Niemcy domagają się interwencji Rosji ws. porwanych obserwatorów. Wśród nich jest Polak.
Polak wśród porwanych na Ukrainie Rzecznik MON Jacek Sońta potwierdził, że wśród zatrzymanych członków misji OBWE jest polski oficer.
Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz