Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier prognozuje: "Kryzys się kończy"

0
Podziel się

- Myślę, że niedługo będziemy mogli otwarcie powiedzieć: "Koniec kryzysu w Europie to znaczy koniec spowolnienia w Polsce" - mówi premier.

Premier prognozuje: "Kryzys się kończy"
(Grzegorz Rogiński/KPRM)
bEqojlxh

Premier ma wrażenie, że Jarosław Gowin nie jest przekonany, na czele jakiej partii chce stanąć.Donald Tusk przekonywał również, że kryzys wkrótce się kończy.

aktualizacja: 12:26

Donald Tusk zwrócił dziś też uwagę, że on sam musi dzielić czas na kampanię i bycie premierem. - _ Wszyscy szukają jakiegoś pomysłu, w jaki sposób ubarwić kampanię wyborczą i to samo robi dzisiaj Jarosław Gowin. Ja muszę jednak dzielić swoją aktywność na pracę premiera, a w dużo mniejszym stopniu mogę poświęcać czas na wewnętrzne wybory - _podkreślił premier. Dodał, że w wyborach na szefa partii zagłosuje w poniedziałek za pośrednictwem internetu.

bEqojlxj

Donald Tusk przekonywał również w Łowiczu, że kryzys się kończy. Jak dodał, ostatnie dane ekonomiczne każą nam sądzić, że Polska może być krajem, którego kryzys nie dotknął. _ - Było spowolnienie w pierwszym kwartale, sądzę, że w drugim będziemy mieli do czynienia z małym przyspieszeniem. Myślę, że niedługo będziemy mogli otwarcie powiedzieć: "Koniec kryzysu w Europie to znaczy koniec spowolnienia w Polsce" - _ uważa premier.

Tusk dodał, że w gospodarce bardzo dużo zależy od nastawienia społeczeństwa. - _ Konsumpcja jest jednym z motorów napędowych gospodarki, ale konsumują, czyli kupują tylko ci, którzy wierzą w to, że jutro i pojutrze nie będzie źle. Jeśli ludzie się boją, to wiadomo, że raczej chowają swoje pieniądze i gospodarka to odczuwa - _mówi Donald Tusk. Premier nawiązując do konieczności nowelizacji budżetu powiedział, że jest bardzo poważny problem z jego dopięciem. Jednocześnie mimo to, należy dążyć do rozpędzenia gospodarki zwiększonymi wydatkami.

Donald Tusk odniósł się również do incydentu, do którego doszło na przystanku Woodstock. W trakcie programu telewizji TVN z udziałem Miecugowa, na scenę wtargnął młody człowiek z kartką z napisem _ TVN kłamie _ i spoliczkował dziennikarza telewizji.

Donald Tusk podkreślił, że nie może być zgody na przemoc w życiu publicznym. _ - Jeśli ktokolwiek akceptuje, że ktoś bije inna osobę, tylko dlatego, że ta ma inne poglądy, to zaczyna się naprawdę poważny problem. Ta osoba, która dopuściła się tego czynu musi za to odpowiedzieć, bez dwóch zań, również dlatego, by nikt w Polsce nie śmiał więcej promować przemocy jako sposobu debatowania czy uczestniczenia w życiu publicznym - _ podkreślił Tusk.

bEqojlxp

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie festiwalu Przystanek Woodstock, jego organizatorzy wyrazili ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i wskazali jako winnego, młodego człowieka w jednym z portali przedstawiającego się jako zwolennik Janusza Korwin-Mikkego, wolnorynkowiec i antykomunista.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin czy Tusk? Oni teraz zdecydują Szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział, że odda głos na siebie. Zagłosuje za pośrednictwem poczty, bo - jak wyjaśnia - jest konserwatystą.
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
Kto zastąpi Tuska? "Powinni szybko się ujawnić" Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin nie wykluczają startu w wyborach. - _ Czekamy na ich deklarację _ - mówi rzecznik rządu Paweł Graś.
bEqojlxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)