Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Kazachstanu Serik Achmetow podał się do dymisji

0
Podziel się:

Zgodnie z obowiązującym prawem wraz z premierem ustępuje cały rząd.

Premier Kazachstanu Serik Achmetow podał się do dymisji
(sly06/CC BY 2.0/Flickr)

Serik Achmetow, który kierował tą największą gospodarką środkowoazjatycką od września roku 2012, powiedział dziś, że prezydent Nursułtan Nazarbajew przyjął jego dymisję. Nie podano przyczyn ustąpienia premiera.

Zgodnie z obowiązującym w Kazachstanie prawem wraz z premierem ustępuje cały rząd. Niemniej obecni ministrowie będą pełnić swe funkcje do sformowania nowego rządu.

_ - Mam nadzieję, że skład rządu zostanie w większości zachowany i że będzie dalej pracował dla przyszłości ojczyzny _ - powiedział 55-letni Achmetow. Na jego następcę prezydent Nazarbajew już zaproponował szefa swojej administracji Karima Masimowa.

Karimow był już premierem Kazachstanu od 2007 do 2012 roku, po czym podał się do dymisji i został mianowany szefem administracji prezydenta. Jest z wykształcenia ekonomistą. Włada rosyjskim, angielskim, chińskim i arabskim.

Następcę Achmetowa czeka, jak pisze Reuters, poważne zadanie przygotowania Kazachstanu do integracji w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, którą mają utworzyć Rosja, Białoruś i Kazachstan.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/m217251.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nazarbajew;wyraza;zrozumienie;dla;dzialan;rosji;na;ukrainie,131,0,1492867.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kazachstan za Rosją w sprawie Ukrainy Nazarbajew, którego środkowoazjatycki kraj to druga pod względem wielkości poradziecka gospodarka, jest - jak pisze Reuters - bliskim sojusznikiem Putina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zona;kazachskiego;biznesmena;dziekuje;wladzom;wloch;za;pomoc,193,0,1448385.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Żona biznesmena dziękuje Włochom Deportowana do Kazachstanu Ałma Szałabajewa jest wdzięczna, że będzie mogła wrócić do Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;i;kazachstan;zaciesniaja;dwustronne;stosunki,203,0,1418955.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja i Kazachstan zawarły dwustronny układ Podpisy pod dokumentem złożyli prezydenci dwóch krajów, Władimir Putin i Nursułtan Nazarbajew.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)