Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Kazachstanu Serik Achmetow podał się do dymisji

0
Podziel się:

Zgodnie z obowiązującym prawem wraz z premierem ustępuje cały rząd.

Premier Kazachstanu Serik Achmetow podał się do dymisji
(sly06/CC BY 2.0/Flickr)
bEEbHrsl

Serik Achmetow, który kierował tą największą gospodarką środkowoazjatycką od września roku 2012, powiedział dziś, że prezydent Nursułtan Nazarbajew przyjął jego dymisję. Nie podano przyczyn ustąpienia premiera.

Zgodnie z obowiązującym w Kazachstanie prawem wraz z premierem ustępuje cały rząd. Niemniej obecni ministrowie będą pełnić swe funkcje do sformowania nowego rządu.

_ - Mam nadzieję, że skład rządu zostanie w większości zachowany i że będzie dalej pracował dla przyszłości ojczyzny _ - powiedział 55-letni Achmetow. Na jego następcę prezydent Nazarbajew już zaproponował szefa swojej administracji Karima Masimowa.

bEEbHrsn

Karimow był już premierem Kazachstanu od 2007 do 2012 roku, po czym podał się do dymisji i został mianowany szefem administracji prezydenta. Jest z wykształcenia ekonomistą. Włada rosyjskim, angielskim, chińskim i arabskim.

Następcę Achmetowa czeka, jak pisze Reuters, poważne zadanie przygotowania Kazachstanu do integracji w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, którą mają utworzyć Rosja, Białoruś i Kazachstan.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/m217251.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nazarbajew;wyraza;zrozumienie;dla;dzialan;rosji;na;ukrainie,131,0,1492867.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kazachstan za Rosją w sprawie Ukrainy Nazarbajew, którego środkowoazjatycki kraj to druga pod względem wielkości poradziecka gospodarka, jest - jak pisze Reuters - bliskim sojusznikiem Putina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zona;kazachskiego;biznesmena;dziekuje;wladzom;wloch;za;pomoc,193,0,1448385.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Żona biznesmena dziękuje Włochom Deportowana do Kazachstanu Ałma Szałabajewa jest wdzięczna, że będzie mogła wrócić do Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;i;kazachstan;zaciesniaja;dwustronne;stosunki,203,0,1418955.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja i Kazachstan zawarły dwustronny układ Podpisy pod dokumentem złożyli prezydenci dwóch krajów, Władimir Putin i Nursułtan Nazarbajew.
bEEbHrsO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)