Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z Merkel o współpracy

0
Podziel się:

Spotkanie zostanie zorganizowane po wygłoszeniu expose i uzyskaniu wotum zaufania przez szefową polskiego rządu.

Premier Ewa Kopacz rozmawiała z Merkel o współpracy
(PAP/Paweł Supernak)

Państwa mają współpracować w zakresie polityki europejskiej i bezpieczeństwa w regionie - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Po uzyskaniu przez rząd wotum zaufania, ma dojść do spotkania Kopacz-Merkel.

_ Kanclerz Angela Merkel pogratulowała Ewie Kopacz powołania na urząd premiera. Zapewniła również o strategicznym znaczeniu relacji polsko-niemieckich _ - napisano w komunikacie dotyczącym rozmowy, która została przeprowadzona z inicjatywy strony niemieckiej.

Premier Kopacz i kanclerz Merkel - podano w komunikacie CIR - _ zgodziły się co do konieczności jak najszybszej organizacji spotkania dwustronnego _, którego tematem _ będzie przede wszystkim najbliższe posiedzenie Rady Europejskiej dotyczące kwestii klimatycznych _.

Spotkanie - zapowiedziano - _ odbędzie się po wygłoszeniu expose i uzyskaniu wotum zaufania przez szefową polskiego rządu _. Zdecydowano również o organizacji polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych w najbliższym dogodnym terminie.

Nowy rząd z premier Kopacz na czele został w poniedziałek powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ministrowie objęli swoje resorty. Rząd zebrał się na swym pierwszym posiedzeniu. 1 października Kopacz wygłosi expose i zwróci się do Sejmu o wyrażenie wotum zaufania jej rządowi.

Spotkają się szefów państw i rządów Unii Europejskiej poświęcone m.in. polityce energetyczno-klimatycznej UE zaplanowanego na 23-24 października br.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier rozmawiała z wiceprezydentem USA Tematami były bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i USA.
Jutro prezydent powoła nowy rząd Ewa Kopacz od momentu powołania będzie 14 premierem III Rzeczypospolitej i drugą kobietą na tym stanowisku w historii kraju.
Rząd bez Sikorskiego - niespodzianka dla... Zdaniem niemieckich komentatorów, większy wpływ na politykę zagraniczną uzyska teraz prezydent Bronisław Komorowski.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)