Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo w Hiszpanii. Kolor skóry nie będzie już powodem zatrzymania

0
Podziel się:

Po raz pierwszy zabronione będzie kontrolowanie obywateli na podstawie kryteriów etnicznych - podkreślił minister spraw wewnętrznych.

Prawo w Hiszpanii. Kolor skóry nie będzie już powodem zatrzymania
(clspeace/CC/Flickr)
bEIMSpcR

Hiszpańska policja nie będzie się już mogła kierować się kryterium etnicznym, wybierając ludzi do kontroli dokumentów. Przewiduje to projekt ustawy o policji, przyjęty dzisiaj przez rząd.

_ - Po raz pierwszy zabronione będzie kontrolowanie obywateli na podstawie kryteriów etnicznych _ - podkreślił minister spraw wewnętrznych Jorge Fernandez Diaz.

Pierwotnie projekt ustawy przewidywał przyznanie policji znacznie większych uprawnień w zakresie działań przeciwko demonstrantom. Konserwatywny rząd Mariano Rajoya naraził się za to na zarzut ograniczania swobód. Podniosły się głosy, wskazujące na sprzeczność proponowanych rozwiązań z konstytucją.

bEIMSpcT

Ostatecznie rząd, po konsultacjach z obrońcami praw obywatelskich i prawnikami, zdecydował się na znaczne złagodzenie projektu ustawy. Obecnie - jak podkreślił szef MSW - projekt ten zapewnia równowagę między prawem obywateli do bezpieczeństwa i prawem do demonstrowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Byki tratowały ludzi na ulicach Pampeluny Co najmniej sześć osób odniosło obrażenia w trakcie wielkiej gonitwy z bykami w ramach dorocznej fiesty na północy Hiszpanii.
Polski wątek w hiszpańskiej aferze korupcyjnej Informacje o transakcji przekazał prokuraturze hiszpański Urząd Skarbowy. Przelew z konta w banku Pekao miał miejsce w 2009 roku, niedługo po wybuchu afery.
Internet ulubioną bronią dżihadystów Terroryści islamscy werbują dżihadystów przez internet używając języka hiszpańskiego.
bEIMSpdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)