Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawo jazdy za łapówkę? Policja namierza kierowców

0
Podziel się:

Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Prawo jazdy za łapówkę? Policja namierza kierowców
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Świętokrzyska policja apeluje o zgłaszanie się osób, które za łapówkę uzyskały prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Przypomina, że kto sam ujawni przestępstwo, nie podlega karze.

Jak poinformował dzisiaj rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek, wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy ze Staszowa (Świętokrzyskie) i Tarnobrzega.

Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów. Dotychczas w śledztwie zarzuty postawiono trzem osobom. Dwie z nich zostały w kwietniu zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia sama zgłosiła się do prokuratury.

Podejrzani za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy, powołując się na wpływy i znajomości. Jedna z zatrzymanych osób pracowała w ośrodku egzaminującym kandydatów na kierowców, a druga - w szkole jazdy w Staszowie. Trzecia również miała uczestniczyć w korupcyjnym procederze. Wobec zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tys. zł.

Rzecznik powiedział, że sprawa dotyczy prawdopodobnie co najmniej kilkudziesięciu osób starających się o prawo jazdy. Policja apeluje do osób, które zdawały egzamin na prawo jazdy w ośrodku w Tarnobrzegu i dawały łapówki egzaminatorom bądź pośrednikom, o zgłaszanie się do wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Informację przekazać można również telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej świętokrzyskiej policji, klikając na baner: _ Zgłoś korupcję _. Śledczy przypominają, że karze nie podlega osoba, która dała łapówkę i poinformowała o tym policję czy prokuraturę, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organy ścigania dowiedziały się o tym przestępstwie. Za wręczanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Rząd ustępuje, ale taksówkarze chcą więcej Rząd idzie na rękę taksówkarzom, zawodom prawniczym czy egzaminatorom na prawo jazdy. Zobacz, co się zmieni.
To koniec punktów karnych od policji Teraz może on stracić prawo jazdy na samochód, ponieważ popełnił wykroczenie jadąc jednośladem.
Policjanci nauczą się jeździć. Za pieniądze... Dzięki środkom z Unii Europejskiej 750 policjantów z całego kraju będzie się uczyć bezpiecznej jazdy samochodem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)