Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo w Czechach. Policjanci "kradli" auta złodziejom

0
Podziel się:

Największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów został rozbity.

Prawo w Czechach. Policjanci "kradli" auta złodziejom
(Martin Kozák/public domain)

Prascy policjanci rozbili największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów. Ponieważ dochodzenie było długotrwałe, w jego trakcie funkcjonariusze w miarę możliwości _ kradli _ złodziejom skradzione przez nich samochody i oddawali je właścicielom.

Przestępcza szajka specjalizowała się przede wszystkim w autach marki Skoda Oktawia, kradnąc po kilka samochodów dziennie. Skradzione pojazdy ukrywano na pewien czas w różnych garażach i magazynach. Po kilku dniach przestępcy odwozili je do specjalnie przygotowanych _ dziupli _, gdzie były rozbierane na części bądź sprzedawane wcześniej umówionym nabywcom.

Dochodzenie w sprawie kradzieży samochodów wszczęto w stolicy Czech w sierpniu. Policjanci zorientowali się, że przestępstw dokonuje większa, bardzo dobrze zorientowana grupa, w związku z czym śledztwo będzie trwać dłużej niż przypuszczano. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie - aby zmniejszyć straty, po kryjomu zabierali złodziejom te auta, które czekały na odwiezienie do dziupli, i oddawali je właścicielom. W ten sposób udało się uniknąć strat w wysokości blisko trzech milionów koron.

Po zakończeniu śledztwa w ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili akcję, w czasie które zatrzymano dziesięciu członków przestępczej grupy. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Jak poinformował dziennikarzy rzecznik praskiej policji Tomasz Hulan był to największy i najbardziej aktywny gang złodziei samochodów w Pradze. Policjanci szacują, że odpowiada on za ponad 30 proc. wszystkich kradzieży aut w stolicy Czech.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna jedzie do Czech na rozmowy o... Rozmowy szefów dyplomacji będą dotyczyć bezpieczeństwa energetycznego. Udało się już zapoczątkować budowę połączeń transportowych między Polską, Czechami i Węgrami. Dotyczy to m.in. tzw. interkonektorów.
Zabójstwo Papały było przypadkowe? Ustalenia Generał były już wówczas komendant główny policji, został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.
Rozłam w Grupie Wyszehradzkiej? Czesi... Czeskie siły zbrojne są pod presją czasu, dlatego postanowiły dokonać zakupu wyposażenia samodzielnie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)