Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawo w Chinach. Zakazano odgrywania hymnu

0
Podziel się

Chińskiego hymnu państwowego nie będzie już wolno odgrywać na weselach, balach, pogrzebach i przy innych niepublicznych okazjach.

Prawo w Chinach. Zakazano odgrywania hymnu
(Polaris Images/East News)
bDJdaUqJ

Chińskiego hymnu państwowego nie będzie już wolno odgrywać na weselach, balach, pogrzebach i przy innych niepublicznych okazjach. Hymn ma być zastrzeżony tylko dla godnych tego wydarzeń.

Według agencji Xinhua chodzi o _ standaryzację stosownej etykiety _; hymn państwowy _ jest odzwierciedleniem niepodległości narodowej i wyzwolenia, prosperującego, silnego kraju i dobrobytu narodu _.

Hymn będzie można odgrywać na rozpoczęcie ważnych obchodów, publicznych zgromadzeń politycznych, formalnych okazji dyplomatycznych, bądź znaczących spotkań międzynarodowych - wskazano w oświadczeniu Komunistycznej Partii Chin. Także zdobywanie medali przez chińskich sportowców będzie można czcić hymnem państwowym.

bDJdaUqL

Ostrzeżono zarazem, że ci, którzy dopuszczą się złamania reguł dotyczących hymnu zostaną _ poddani krytyce _, a ich postawa będzie skorygowana.

Czytaj więcej w Money.pl
"Chińczyków nie obsługujemy". W Pekinie Sprawa kontrowersyjnej tabliczki wywołuje w Chinach wiele emocji. To temat najczęściej komentowany dziś w mediach.
Koniec parasolkowej rewolucji w Hongkongu? W Hongkongu przywrócono ruch samochodowy w centrum dzielnicy finansowej, skąd dzień wcześniej po prawie trzech miesiącach usunięto prodemokratycznych demonstrantów.
Będą potrzebowali 5300 nowych samolotów W 2023 roku Chiny staną się największą gospodarką świata i będą odpowiadać za 19 procent światowego PKB.
bDJdaUrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)