Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo antynarkotykowe na Węgrzech. Nietypowy pomysł burmistrza

0
Podziel się:

Propozycją zajmie się frakcja parlamentarna rządzącego Fideszu.

Prawo antynarkotykowe na Węgrzech. Nietypowy pomysł burmistrza
(Neilhooting/CC/Flickr)
bEJbFhYR

Burmistrz jednej z dzielnic Budapesztu chce wprowadzić obowiązkowe coroczne testy antynarkotykowe dla młodzieży w wieku 12-18 lat oraz dziennikarzy i wyłanianych w wyborach polityków. Propozycją zajmie się frakcja parlamentarna rządzącego Fideszu.

Mate Kocsis, burmistrz budapeszteńskiej 8. Dzielnicy jest w Fideszu dyrektorem ds. komunikacji społecznej. Propozycję swą ogłosił późnym wieczorem w piątek na Facebooku. Zapowiedział, że zwróci się do deputowanych Fideszu o zaproponowanie odpowiedniej ustawy.

Jak oświadczył, badane powinny być _ osoby najbardziej zagrożone, ludzie podejmujący decyzje i kształtujący opinię publiczną _. Rzecznik frakcji Fideszu w parlamencie Bence Tuzson powiedział w sobotę na konferencji prasowej, że propozycja zostanie przedyskutowana w poniedziałek. Jak zauważa Reuters, partia premiera Viktora Orbana dysponuje obecnie większością 2/3 głosów w parlamencie. Jest to większość pozwalająca na przyjęcie ustaw nawet bez konsultacji i nawet w kilka dni po pojawieniu się jakiejś inicjatywy.

bEJbFhYT

33-letni Kocsis przyczynił się do zakończenia w sierpniu programu wymiany igieł do strzykawek dla narkomanów, którzy przyjmują narkotyki dożylnie. Celem tego programu było powstrzymanie rozprzestrzeniania się tą drogą wirusa HIV i chorób zakaźnych. Od czasu, gdy w 2010 roku został burmistrzem Kocsis wprowadził m.in. zakaz wymierzony w zbieraczy surowców wtórnych oraz kary aresztu dla bezdomnych śpiących na ulicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe zmartwienie Orbana. Poparcie w dół Poparcie dla skrajnie prawicowego Jobbiku i Węgierskiej Partii Liberalnej (LMP) wzrosło w listopadzie o jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jobbik może liczyć na 12 procent poparcia, a liberałowie na 3 procent.
Wolność mediów na Węgrzech wciąż zagrożona Chodzi m.in. o wprowadzenie przez Budapeszt tzw. podatku od reklam.
Orban chce autonomii dla Węgrów Za poprzedniej kadencji Orban i jego rząd przyznali węgierskie obywatelstwo etnicznym Węgrom w krajach sąsiednich
bEJbFhZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)