Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
j&s
05.03.2008 09:37

Prawnik PO i J&S unikają sądu

Jacek Dubois, prawnik, którego kancelaria pracuje między innymi dla Platformy Obywatelskiej od dwóch lat nie może doczekać się na rozprawę przed warszawskim sądem - pisze "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta przypomina o związkach mecenasa z naftową spółką J&S.

Mecenas Dubois jest oskarżony o utrudnianie śledztw w sprawie tzw. grupy pruszkowskiej. Miał też przekazać gangsterom ksero akt śledztwa, które uzyskał jako obrońca w innej sprawie. Wśród zeznań znajdowały się między innymi zeznania świadków koronnych.

Mimo poważnych zarzutów, Sąd Okręgowy w Warszawie nie potrafi wyznaczyć terminu rozprawy. Przedstawiciel sądu tłumaczy, że najpierw rozpatrywane są sprawy, którym grozi przedawnienie oraz te, w których podejrzani siedzą w areszcie. W dodatku - jak wyjaśnia rzecznik sądu - referentka sprawy jest w ciąży i często przebywa na zwolnieniu lekarskim.

O kancelarii Dubois zrobiło się głośno, gdy otrzymała kontrakt, wart 600 tysięcy złotych rocznie na obsługę prawną Narodowego Centrum Sportu. Wcześniej kancelaria występowała jako pełnomocnik w sprawach polityków PO.

Jacek Dubois reprezentuje także byłą posłankę Platformy Beatę Sawicką oskarżoną o korupcję. W ubiegłym roku wpłacił za nią 300 tysięcy złotych kaucji. Wcześniej pracował dla spółki J&S, której w grudniu wicepremier Waldemar Pawlak umorzył rekordową półmilionową karę.

Okazuje się również, że Jacek Dubois i inny prawnik z kancelarii Elżbieta Koza-Kłosińska zasiadają w radzie nadzorczej czasopisma "Zwierciadło". Jego właścicielem jest Grzegorz Jankilewicz, jeden z właścicieli spółki Mercuria, czyli J&S.

Tagi: j&s, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz