Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawnicy
05.11.2006 23:15

Prawnicy gwałtownie poszukiwani

Kancelarie gwałtowanie poszukują prawników, bo rozwijająca się gospodarka nakręca popyt na ich usługi. Co więcej, w najbliższych latach ma on jeszcze wzrosnąć. Takie wnioski wynikają z badań przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Ipsos.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kancelarie gwałtowanie poszukują prawników, bo rozwijająca się gospodarka nakręca popyt na ich usługi - donosi "Rzeczpospolita". Co więcej, w najbliższych latach ma on jeszcze wzrosnąć. Takie wnioski wynikają z badań przeprowadzonych przez Instytut Badania Opinii Ipsos.

Dziennik wyjaśnia, że największe zapotrzebowanie jest na obsługę transakcji związanych z obrotem nieruchomościami, ochroną własności intelektualnej i przemysłowej, fuzjami i przejęciami oraz pozyskiwaniem kapitału. Stale rośnie także zainteresowanie audytami prawnymi. Natomiast, jak podaje "Rzeczpospolita", maleje liczba sporów gospodarczych oraz egzekucja trudnych długów, które docierałyby aż do sądów.

Gazeta przytacza opinie prawników, według których wzrost popytu na ich usługi będzie utrzymywała się przez najbliższe dwa, trzy lata. "Rzeczpospolita" uspokaja jednocześnie, że mimo tak znacznego zapotrzebowania na usługi prawne, kancelarie nie przewidują podnoszenia cen.

Tagi: prawnicy, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz