Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawa człowieka w Chinach. Kolejny aktywista trafił do więzienia

W ostatnich miesiącach władze aresztowały między innymi 16 osób, które apelowały do wysokich rangą chińskich urzędników o ujawnienie swego majątku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Jeden z krytyków partii komunistycznej, Yang Lin, usłyszał zarzuty prowadzenia działalności wywrotowej. W ostatnich miesiącach chińskie władze aresztowały między innymi 16 osób, które apelowały do wysokich rangą chińskich urzędników o ujawnienie swego majątku.

Tym razem za kraty trafił 45-letni Yang Lin. Mieszkający w Kantonie działacz społeczny był jednym z sygnatariuszy Karty 08 - dokumentu, w którym grupa chińskich intelektualistów apelowała do władz o wprowadzenie w Chinach demokratycznych reform. Jednym z autorów Karty był przebywający obecnie w więzieniu laureat pokojowej nagrody Nobla Liu Xiaobo.

Nowe władze Chin, po ujawnieniu wielu skandali korupcyjnych z udziałem urzędników, zapowiedziały walkę z _ nadużyciami w łonie partii _. Tym niemniej do aresztu trafiło co najmniej 16 działaczy, społecznych, którzy domagali się ujawnienia przez władze informacji o majątku najważniejszych osób w państwie.

W czerwcu oskarżenie o działalność wywrotową usłyszał też Chińczyk, który do władz Pekinu zwrócił się z prośbą o zgodę na demonstrację w rocznicę masakry na Tiananmen.

Czytaj więcej o sytuacji w Chinach w Money.pl
Ponad 140 noblistów chce uwolnienia Liu Xiaobo Liu, więziony za krytykę władz państwowych ChRL, od roku 2009 odbywa karę 11 lat pozbawienia wolności za działalność wywrotową.
Policja strzelała do ludzi przed meczetem W pacyfikacji protestów wzięło udział 500 funkcjonariuszy chińskich służb bezpieczeństwa - zginęło trzech Ujgurów.
Konkubiny, złoto i diamenty urzędnika Kolejna, wielka afera korupcyjna w Chinach. _ Zepsutego moralnie _ oficjela zdemaskowali dziennikarze.
Tagi: prawa człowieka w chinach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz