Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pozew za Stadion Narodowy? Już go szykują

0
Podziel się:

Joanna Mucha chce zapłaty astronomicznej kary w wysokości ponad 300 mln zł. Za co?

Pozew za Stadion Narodowy? Już go szykują
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bEEbHPqt

Minister sportu chce pozwać do sądu generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego. Joanna Mucha zwróciła się już do Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa o przygotowanie pozwu.

Minister sportu zarzuca generalnemu wykonawcy stadionu, czyli konsorcjum Alpine Bau, PBG i Hydrobudowa między innymi niedotrzymanie terminu, nieprzekazanie prawidłowej dokumentacji podwykonawczej i zaleganie z płatnościami dla podwykonawców.

Narodowe Centrum Sportu będzie domagać się zapłaty astronomicznej kary za niedotrzymanie terminu w wysokości ponad 300 mln zł. Minister sportu Joanna Mucha mówi, że NCS będzie musiał teraz dokończyć rozliczenia oraz budowę.

bEEbHPqv

- _ Z całą pewnością NCS będzie miał za zadanie dokończenie rozliczeń między generalnym wykonawcą, a środkami publicznymi - czyli ministerstwem. Z całą pewnością będzie musiał również dokończyć inwestycję, bo tam nadal są powierzchnie niewykończone _ - mówi Joanna Mucha.

Ważą się też losy samej spółki. Wcale nie jest pewne, że to NCS będzie dalej zarządzał stadionem. - _ Uzależniam to od przedstawienia przez spółkę dobrego biznes planu. Jeśli zostanie przedstawiony, tylko wtedy ta spółka będzie dalej prowadziła Stadion Narodowy jako operator - _ mówi minister sportu. Sprawa ma rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj więcej w Money.pl
Kapler ujawnia zarobki. Nie dostanie premii? Odwołany urzędnik wyznał, że krytycznych momentów w czasie budowy stadionu było więcej.
Prokuratorzy podjęli decyzję w sprawie PZPN Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Wcześniej zajmowała się nim Prokuratura Generalna.
Dziękują za Euro. Przyszło 85 tys. ludzi Około 85 tys. osób odwiedziło stadion PGE Arena Gdańsk, w ramach dnia otwartego, który zorganizował samorząd, by podziękować gdańszczanom za ich pomoc przy organizacji Euro 2012.
bEEbHPqW
KOMENTARZE
(0)