Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz palikot
25.08.2012 18:21

Pozew przeciw Palikotowi. Posłowie PO kontratakują

Zobacz, o co posłowie Platformy Obywatelskiej oskarżają lidera trzeciej siły w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Posłanka PO Agnieszka Pomaska poinformowała, że wspólnie z szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i ministrem transportu Sławomirem Nowakiem złożą pozew o zniesławienie przeciw Januszowi Palikotowi. Powód to wiązanie ich przez Palikota z Amber Gold.

Dodała, że _ pozew będzie przygotowywany w poniedziałek _. Sam Palikot komentuje na Twitterze: _ Pomaska, Nowak, Arabski i cała PO czują się winni afery Amber Gold! Niech poprą powstanie komisji śledczej i ze wszystkiego się wytłumaczą _.

Pomorska posłanka Platformy wyjaśniła, że chodzi o wypowiedzi Palikota dla wp.pl i TVN, wiążące działaczy partii z gdańską spółką Amber Gold. W wywiadzie dla wp.pl, który ukazał się 23 lipca, Palikot powiedział, że _ Gowina (Jarosława, ministra sprawiedliwości) wysłano na misję do Gdańska, by ukręcił sprawie łeb. Jego zadaniem jest ukrycie związków polityków PO z Wybrzeża: Tomasza Arabskiego, Sławomira Nowaka, Agnieszki Pomaskiej z ludźmi z Amber Gold. Przecież to bardzo małe środowisko trudno sobie wyobrazić, że nie płacił na PO _.

Jak mówiła Pomaska, w stacji TVN Palikot zapytał wprost, czy szef Amber Gold, Marcin P. wpłacał pieniądze na jej kampanię wyborczą. Palikot w środę w TVN24 mówił, że wydaje się prawie niemożliwe, by w tak małym środowisku jak elity Trójmiasta nie było kontaktów między kandydatami, posłami partii rządzącej a _ człowiekiem, który reprezentuje tę grupę Amber Goldu, który miał kontakt ze wszystkimi ważnymi, jak się okazało, osobami na Wybrzeżu _.

_ - Więc na pewno według tej samej logiki jak docierał do Wajdy czy Wałęsy czy do Sławoja Głódzia, na pewno także dotarł do znanych polityków Platformy z Wybrzeża _ - dodał Palikot. Postulował też: _ niech przynajmniej zaprzeczą, niech publicznie wyjdą ci kandydaci czy posłowie Platformy z tamtego obszaru i powiedzą, że nie mieli takich kontaktów, że nie dostali takich pieniędzy _.

Pomaska podkreśliła: _ w związku z powtarzaniem przez Palikota tych insynuacji, musimy się bronić z czegoś, co nie miało miejsca _. Posłanka zapewniła, że ma listę osób, które wpłaciły na jej kampanię i _ każdy może ją zobaczyć _. Dodała, że nie zna Marcina P.

Amber Gold to spółka, która inwestowała w złoto i inne kruszce, działała od 2009 roku. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia na stronie internetowej spółki pojawiła się informacja o jej likwidacji.

Prokuratura w Gdańsku postawiła Marcinowi P. sześć zarzutów. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i wydano zakaz opuszczania kraju. Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęło 1991 zawiadomień od klientów Amber Gold, którzy twierdzą, że zostali oszukani przez spółkę. Ich roszczenia opiewają na 126 mln 479 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Jednak nie będzie upadłości OLT Express Spółka nie ma środków na pokrycie kosztów postępowania.
Tyle chcą klienci Amber Gold. 1697 wniosków Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zgłaszają się poszkodowani klienci firmy.
Kuratorzy szefa Amber Gold zostaną ukarani? Mieli popełnić błędy w czasie warunkowego zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności Marcina P.
Tagi: janusz palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz