Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.04.2012 17:06

Pozew Palikota przeciwko Millerowi już nieaktualny?

- Szef SLD Leszek Miller wycofał się z kłamstw, że jestem skazany, więc nie ma sensu toczyć "sprawy dla samej sprawy" - powiedział Janusz Palikot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*- _ Szef SLD Leszek Miller wycofał się z kłamstw, że jestem skazany, więc nie ma sensu toczyć "sprawy dla samej sprawy" _ - powiedział Janusz Palikot. Lider RP odpowiedział w ten sposób na pytanie czy aktualna jest jego zapowiedź pozwu wobec lidera Sojuszu. *

W ubiegłym tygodniu Palikot zapowiedział, że pozwie Millera do sądu. Chodziło o wypowiedź, w której szef SLD miał - według Palikota - powiedzieć, że lider Ruchu był skazany wyrokiem sądu. _ To kłamstwo, które Miller będzie musiał sprostować _ - mówił wówczas Palikot.

Dziennikarze spytali szefa Ruchu Palikota o zapowiedź tego pozwu dziś w Siedlcach.

_ - Miller na szczęście się wycofał z kłamstw dotyczących, że ja jestem skazany, bo nie jestem skazany w żadnym postępowaniu. (...) Wprawdzie to było tak pokątnie, trochę na stronie, niby nie wprost, (...) ale mimo wszystko się wycofał, w związku z tym nie ma sensu jakby toczyć sprawy dla samej sprawy _ - powiedział Palikot.

Do ostrej wymiany wypowiedzi obu polityków - za pośrednictwem mediów - doszło w zeszłym tygodniu. Szef Ruchu Palikota powiedział, iż oczekuje, że po ostatnich doniesieniach medialnych ws. więzień CIA w Polsce, Miller zrzeknie się immunitetu poselskiego i wycofa się z życia politycznego.

Szef SLD później kilkakrotnie odnosił się w mediach do wypowiedzi Palikota; w radiowej Trójce mówił m.in.: _ Jeżeli Janusz Palikot uczy mnie, co to jest honor i mówi, że powinienem się wycofać z polityki, to oszust nie będzie mnie uczył co to jest honor. Bo na panu Palikocie ciążą chociażby rozmaite zarzuty z okresu kampanii wyborczej - wyrok sądowy, który pokazuje wyraźnie jak ten polityk, że użyję tego słowa, poszukiwał swoich sympatyków _.

Czytaj więcej o konflikcie Palikot - Miller w Money.pl
Miller odpowiada na atak Palikota - _ Dziwię się, że Janusz Palikot jest tak niekompetentny _ - skomentował były premier.
Uciekają od Palikota. Dziś stracił kolejnych 40 ludzi - _ To jest tendencja ogólnopolska, a my serdecznie witamy każdego _- powiedział lider partii, do której przeszli działacze.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz