Notowania

pozew zbiorowy
15.01.2014 16:00

Pozew grupowy przeciwko Skandia Życie TU

Kwota roszczenia przekracza 1,1 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Pozew grupowy 104 osób wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Warszawie. Kwota roszczenia przekracza 1,1 mln zł, grupę reprezentuje Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie Longina Kaczmarek.

Chodzi o opłaty likwidacyjne od tzw. polisolokat zawieranych na okres od 15 do 30 lat. Za wcześniejsze zerwanie umowy ubezpieczyciel pobierał: w dwóch pierwszych latach okresu ubezpieczenia 100 proc. albo 98 proc. zgromadzonych środków, natomiast począwszy od trzeciego roku potrącana kwota sukcesywnie malała, wraz z upływem kolejnych lat.

Ponieważ każdy z członków grupy rozwiązał swoją umowę przed upływem okresu ubezpieczenia, to każdy z nich stracił całość lub znaczną część środków zgromadzonych przez niego na rachunku polisy.

W złożonym pozwie reprezentant grupy - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie - zarzuciła ubezpieczycielowi, że tak wysokie opłaty pobierał bez związku z kosztami poniesionymi przez pozwanego w wyniku rozwiązania umowy ubezpieczenia. - _ Prowadzi to do nadmiernego obciążenia konsumenta i rażącego naruszenia jego prawnie chronionych interesów _ - powiedziała Longina Kaczmarek.

W listopadzie ub.r. do tego samego Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął podobny pozew o tzw. opłaty likwidacyjne - tym razem przeciwko AEGON TU na Życie. Na dzień złożenia pozwu grupa liczyła 168 osób; reprezentuje ją Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie. Jutro w godzinach 10-12 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej - debata na temat pozwów zbiorowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Ugoda DSS i Covec. Dostaną 11 milionów Dolnośląskie Surowce Skalne zawarły z chińską firmą Covec ugodę, na mocy której strony zrzekły się wszystkich wzajemnych roszczeń. Na konto DSS wpłynęło 11 mln zł.
Sąd odroczył postępowanie w sprawie upadłości FagorMastercook Wrocławski Sąd Gospodarczy odroczył sprawę ze względu na niedopełnienie formalności przez spółdzielnię. Domaga się ona ogłoszenia upadłości likwidacyjnej FagorMastercook z powodu zadłużenia tej firmy, przekraczającego 1,5 mln zł.
Ułatwią procedurę zatrudniania sędziów? Resort sprawiedliwości, który przygotował propozycję, wskazuje, że w ubiegłych latach powołanie sędziego trwało ponad rok. W tym roku może być jeszcze gorzej.
Tagi: pozew zbiorowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz