Notowania

pożary w polsce
17.12.2012 12:45

Pożary na Mazowszu. Paliło się już ponad 200 mieszkań

W związku z dogrzewaniem mieszkań strażacy apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maliszewski/Reporter)

Od początku grudnia w województwie mazowieckim odnotowano 216 pożarów mieszkań, zginęło w nich pięć osób a 26 odniosło obrażenia - poinformowała straż pożarna.

Z danych mazowieckich strażaków wynika, że od początku września w ponad tysiącu pożarów w mieszkaniach zginęło 17 osób, zaś 87 zostało rannych; ponadto odnotowano jeden przypadek śmiertelnego zatrucia czadem, 34 osoby uległy podtruciu tlenkiem węgla.

Do ostatniego tragicznego pożaru budynku mieszkalnego doszło wczoraj w Smolance (powiat siedlecki) - zginęło dziecko, dziewięć osób zostało rannych; spaleniu uległa sypialnia, pokój i kuchnia. _ - Codziennie na Mazowszu powstaje blisko 10 pożarów mieszkań, w których poszkodowana jest co najmniej jedna osoba _ - zaznaczyli strażacy.

_ - W związku z dogrzewaniem mieszkań strażacy apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas eksploatacji urządzeń grzewczych: piecyków gazowych lub węglowych oraz dbanie o dobry stan techniczny przewodów wentylacyjnych w mieszkaniach _ - powiedział rzecznik prasowy mazowieckiej straży Karol Kierzkowski.

Dodał, że z powodu nieprawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych i przewodów wentylacyjnych dochodzi do podtruć czadem. _ - Straż pożarna rekomenduje stosowanie w domu czujników tlenku węgla lub dymu, które niewielkim kosztem pomogą zabezpieczyć zdrowie i życie najbliższych oraz pomogą ustrzec się przed tragedią pożaru w mieszkaniu _ - wskazał Kierzkowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny pożar. Zginęło 2,5-letnie dziecko Na razie nie wiadomo co było przyczyną tragedii.
Takich pożarów nie było tu od lat. Są ofiary W Portugalii wybuchło w tym roku 15,6 tys. pożarów.
Ten kraj trawią katastrofalne pożary Największy pożar szaleje w okolicach średniowiecznego Trogiru, w pobliżu Splitu. Ogień ogarnął około 600 hektarów lasu.
Tagi: pożary w polsce, straż pożarna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz