Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
04.06.2013 17:16

Powodzie w Polsce. Kto jest im winny?

Posłowie chcą, by rząd przedstawił na posiedzeniu komisji informację na temat działań informacyjnych, zapobiegawczych i interwencyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS ponownie zaapelował dziś o zwołanie posiedzenia sejmowych komisji w związku z zagrożeniem powodziowym. Chce, by rząd poinformował na posiedzeniu o działaniach ws. zapobiegania powodzi i stanie infrastruktury przeciwpowodziowej.

Posłowie PiS wystąpili już wczoraj o zwołanie wspólnego posiedzenia sejmowych komisji spraw wewnętrznych oraz administracji i cyfryzacji, _ wobec niepokojących informacji na temat stanu wód na Dolnym Śląsku _. Dziś zaapelowali także o zwołanie komisji samorządu terytorialnego. Podkreślili, że powinny się one odbyć w trybie pilnym w najbliższych dniach.

_ Apelujemy do przewodniczących tych komisji, żeby sami, z własnej inicjatywy zwołali jak najszybciej posiedzenia tych komisji, żeby omówić problem, który jest obecnie dla Polski południowej niezwykle ważny, z godziny na godzinę sytuacja się tam pogarsza _ - powiedziała wiceszefowa PiS Beata Szydło na konferencji prasowej.

Według niej podczas posiedzeń komisji powinny być omówione podjęte przez rząd decyzje, tak aby samorządy, które walczą z żywiołem _ wiedziały, czego się spodziewać _. _ Wszyscy są zaniepokojeni. Samorządy i mieszkańcy nie wiedzą czego mogą się spodziewać, jaka pomoc ze strony państwa będzie im udzielona. Nie ma żadnych komunikatów ze strony rządowej _ - stwierdziła Szydło.

Tak wygląda wielka woda w Polsce w 2013 roku:

Rzecznik prasowy MAC Artur Koziołek poinformował, że służby zarządzania kryzysowego wojewodów małopolskiego i dolnośląskiego są w stanie najwyższej gotowości, a pozostałych wojewodów - w stanie podwyższonej gotowości. Przypomniał, że dziś obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, m.in. dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i małopolskiego oraz mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Posłowie PiS chcą, by rząd przedstawił na posiedzeniu komisji informację _ na temat działań informacyjnych, zapobiegawczych i interwencyjnych, a zwłaszcza w zakresie usuwania skutków powodzi i niesienia pomocy mieszkańcom przez odpowiedzialne służby państwowe _.

Niepokój posłów PiS - jak czytamy w komunikacie biura prasowego PiS - budzi _ koordynacja i skuteczność działań w zakresie zarządzania kryzysowego po wprowadzonym podziale MSWiA na dwa resorty: spraw wewnętrznych oraz administracji i cyfryzacji _.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS: Projekt budżetu na 2013 r. jest wirtualny Dlatego klub wnioskował o informację rządu ws. sytuacji finansów publicznych, planów wobec budżetu i ewentualnej jego nowelizacji.
Blokują zmiany w VAT. Przez Inwestycje Polskie Ustawa, którą odesłano do sejmowej komisji, miała zmienić metodę rozliczenia podatku przez małych przedsiębiorców.
Czołowy polityk PiS. Chcą mu odebrać... Komisja regulaminowa i spraw poselskich pozytywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi.
Tagi: prawo, Beata Szydło, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz