Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nepal
16.08.2014 18:52

Powódź w Nepalu. Uwięzionych 1500 osób

W ciągu ostatnich trzech dni zginęło 85 osób, a los 113 jest nieznany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rośnie liczba ofiar powodzi w Nepalu i północnych Indiach. Zginęło co najmniej 109 osób. Na skutek intensywnych opadów monsunowych wezbrały rzeki, doszło też do wielu osunięć ziemi.

Żywioł, który dotknął jedną czwartą terytorium Nepalu, zniszczył setki domów. W ciągu ostatnich trzech dni zginęło 85 osób, a los 113 jest nieznany. W sąsiednich Indiach zginęły co najmniej 24 osoby.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w zachodnim Nepalu. Powódź zniszczyła drogi i w akcji ratowniczej mogą uczestniczyć tylko śmigłowce. Ich loty utrudnia jednak zła pogoda. Z tego powodu z zalanych domów nie można ewakuować około 1500 osób.

W ostatnich latach w Nepalu co roku w porze deszczowej monsuny, przynoszące gwałtowne opady, wyrządzają ogromne straty. Przed dwoma tygodniami osunięcia ziemi w okolicach stołecznego Kathmandu zabiły 156 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
500 turystów uwięzionych przez lawinę błotną Turyści, głównie z Europy i Indii, wracali ze stolicy Nepalu, Katmandu, po ekspedycji trekkingowej do Tybetu, gdy ulewne deszcze spowodowały obsunięcie ziemi.
Tysiące ściskają drzewa. Będzie rekord? Ponad 2 tysiące osób zebrało się w stolicy Nepalu, Katmandu, aby w towarzystwie innych poprzytulać drzewa.
Odnaleziono wrak zaginionego samolotu Nepalskie ekipy ratunkowe odnalazły dzisiaj wrak samolotu pasażerskiego linii Nepal Airlines, który rozbił się wczoraj.
Tagi: nepal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz