Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powódź w Afganistanie zabiła ponad 80 osób

0
Podziel się

Do dotkniętych kataklizmem zaczyna docierać pomoc i dostawy humanitarne.

Powódź w Afganistanie zabiła ponad 80 osób
(PAP/EPA)
bDZPyNqZ

850 domów w kilku wioskach zostało całkowicie zniszczonych, a ponad tysiąc zostało uszkodzonych przez silne deszcze i powódź, pozostawiając tysiące osób bez schronienia, jedzenia, wody i lekarstw.

Szef policji w okręgu Guzirga i-Nur w prowincji Baghlan Fazel Rahman poinformował, że liczba ofiar piątkowej powodzi wzrosła z 54 do 81.

Rzecznik afgańskiego ministerstwa obrony gen. Mohammad Zahir Azimi powiedział, że wojskowe śmigłowe uczestniczą w akcji niesienia pomocy powodzianom.

bDZPyNrb

Prezydent Hamid Karzaj powołał specjalną komisję rządową, która ma przyspieszyć dostarczenie pomocy do zalanych wiosek. W ubiegłym miesiącu lawiny błotne, spowodowane wyjątkowo silnymi opadami deszczu, zniszczyły jedną z miejscowości w prowincji Badachszan na granicy z Chinami; kataklizm mógł zabić nawet ponad 2100 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
50 ofiar śmiertelnych powodzi w Afganistanie Powodzie w trudno dostępnej części północnego Afganistanu w ostatnich dniach zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swych domów.
Zebrali ponad 20 ton pomocy dla Bałkanów 20 ton pomocy dla powodzian z Bałkanów zebrała poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Wartość darów oszacowano na ponad 200 tys. zł. Zbiórka trwała jedynie pięć dni. Pomoc przeznaczona jest dla Serbii oraz Bośni i Hercegowiny.
bDZPyNrC
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)