Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powódź na Bałkanach. Caritas zbiera na pomoc

0
Podziel się

W kościele katolickim w Polsce trwa dzień modlitwy w intencji pokrzywdzonych podczas powodzi w Bośni.

Powódź na Bałkanach. Caritas zbiera na pomoc
(Peter Muzslay/Dreamstime.com)
bDZPgaOd

W kościele katolickim w Polsce trwa dzień modlitwy w intencji pokrzywdzonych podczas powodzi na Bałkanach. W parafiach są także zbierane dobrowolne datki na pomoc ofiarom żywiołu. To wspólne przedsięwzięcie Caritas Polska i Episkopatu.

Do udziału w zbiórce zachęca także nowy prymas Wojciech Polak. Metropolita gnieźnieński przyznał, ze jeszcze podczas pracy w Episkopacie Polski otrzymał zdjęcia po ataku wody.

W Polsce też przechodziła fala, jednak skutki ataku żywiołu nie są tak druzgocące jak tam na Bałkanach - mówi arcybiskup Wojciech Polak. Zapewnia, że sam także wspomoże poszkodowanych.

bDZPgaOf

Pomóc można także wysyłając SMS z hasłem „Fala” pod numer 72052 - jego koszt to 2 złote 46 groszy z vat oraz poprzez wpłaty na konto. Jego numer jest na stronie internetowej: www. caritas.pl.

Kościół w Polsce już pomaga powodzianom z Bałkanów. Do tej pory Caritas Polska przeznaczyła na ten cel 50 tysięcy Euro. Środki trafią do Caritas Serbii oraz Caritas Bośni i Hercegowiny.

Czytaj więcej w Money.pl
Wody powodziowe przemieściły tysiące min Potoki wody z rozlanych rzek i jezior zabrały ze sobą również oznaczenia nierozminowanych obszarów i wykrytych dawniej pól minowych.
Strażacy wyruszyli z pomocą do Bośni Władze Bośni i Hercegowiny oraz Serbii szacują, że odbudowa zniszczonych przez powódź terenów będzie kosztowała miliardy euro.
bDZPgaOG
KOMENTARZE
(0)