Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poważne zmiany w rosyjskich mediach

0
Podziel się:

Głównym zadaniem nowej redakcji będzie upowszechnianie za granicą polityki rosyjskich władz i informowanie o tym, jak żyją obywatele Rosji.

Poważne zmiany w rosyjskich mediach
(PAP/EPA)

Władimir Putin zlikwidował agencję Ria Novosti i rozgłośnię _ Głos Rosji _. Obie instytucje będą funkcjonowały pod wspólną nazwą _ Rossija Siewodnia _, czyli _ Rosja Dzisiaj _. Szefem nowego medium będzie Dmitrij Kisieliow, ten sam dziennikarz rosyjskiej telewizji, któremu ukraiński Majdan przyznał _ Oskara _ za kłamstwa na temat wydarzeń w Kijowie.
Dziś wszystkie rosyjskie agencje przekazały informację o dekrecie prezydenta Putina. Rosyjski przywódca postanowił zlikwidować istniejące od 1941 r. agencję Ria Novosti i rozgłośnię _ Głos Rosji _. Ich majątek i zadania przejmie nowe medium _ Rossija Siewodnia _.

Głównym zadaniem nowej redakcji będzie upowszechnianie za granicą polityki rosyjskich władz i informowanie o tym, jak żyją obywatele Rosji. Szef administracji Kremla Siergiej Iwanow stwierdził, że zmiany na rynku medialnym mają zagwarantować większą efektywność funkcjonowania mediów państwowych. Jednocześnie dodał, że _ należy mówić prawdę i sprawiać, aby była ona dostępna dla maksymalnej liczby ludzi _.

Odpowiedzialnym za wypełnienie tego zadania będzie szef nowej agencji Dmitrij Kisieliow. To ten sam dziennikarz, który w programie pierwszym rosyjskiej telewizji opowiadał o zmowie Polaków, Szwedów i Litwinow przeciwko Rosji. To on informował o tym, że Unia Europejska szantażuje Ukrainę, i podkreślał, że kijowski Majdan to nic nieznacząca plama na mapie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zwiększa się ryzyko wojny z udziałem Polski" Potencjalnym przeciwnikiem Wojska Polskiego w takim konflikcie może być armia rosyjska. Jeśli będzie mogła ona korzystać z terytorium Białorusi, to, zdaniem analityków, pole konfliktu przeniesie się na obszar lądowy między granicą białoruską a Warszawą.
Kontrowersyjne procesy. Rosjanie chcą... W Moskwie zbierano dziś podpisy pod petycją o uwolnienie więźniów politycznych. Dokument ma zostać przekazany prezydentowi Rosji. Władimir Putin w najbliższych dniach ma ogłosić amnestię.
Myśliwce Rosji już na Białorusi. To nie koniec Pierwsze cztery rosyjskie samoloty myśliwskie Su-27 wylądowały na lotnisku wojskowym w Baranowiczach na zachodniej Białorusi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)