Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek samochodowy
13.12.2013 11:44

Poszukiwany sprawca śmiertelnego wypadku

- Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Mariuszowi Nowakowi oraz postanowienie o upublicznieniu jego wizerunku i nazwiska, ponieważ mężczyzna ten się ukrywa - powiedziała rzeczniczka Prokuratury-Okręgowej Warszawa-Praga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policja szuka 34-letniego Mariusza Nowaka, który w Czarnówce nieopodal Warszawy potrącił 13-letniego chłopca. Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mężczyźnie zarzutów. Prawdopodobnie zostanie wydany też list gończy.

Do tragedii doszło dwa dni temu, gdy chłopiec ze swoją 16-letnią siostrą wracał poboczem drogi ze szkoły do domu. Kierowca prowadzący rozpędzony samochód osobowy potrącił 13-latka, nie zatrzymał się i nie udzielił mu pomocy. Dziewczynce nic się nie stało.

Policja opublikowała zdjęcie i rysopis poszukiwanego. 34-letni Mariusz Nowak ma 171-75 cm wzrostu, krótkie włosy ciemny blond, owalną twarz, średniej budowy ciała. Jego cechą charakterystyczną są wyraźnie odstające uszy.

_ - Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Mariuszowi Nowakowi oraz postanowienie o upublicznieniu jego wizerunku i nazwiska, ponieważ mężczyzna ten się ukrywa _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury-Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Odnaleziono samochód, który mężczyzna porzucił, zacierając ślady. Śledczy przeprowadzili już oględziny pojazdu. Przesłuchana w charakterze świadka ma być jego żona, która jest właścicielką auta. - _ Trwają poszukiwania tego mężczyzny. Jeśli w ciągu kilku dni nie zostanie zatrzymany, to będzie wydany list gończy _ - powiedziała Mazur.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości został skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej o kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod numerem telefonu 22 779 40 91 lub z najbliższą jednostką policji na terenie kraju. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj więcej w Money.pl
El. Kozienice: zginęły 4 osoby Na terenie Elektrowni Kozienice doszło do poważnego wypadku. Wszyscy robotnicy pracujący przy rozbiórce komina zginęli na miejscu. Jak podało Radio Zet, przy pracach rozbiórkowych komina na teranie Elektrownii Kozienice w Świerżach Górnych miał miejsce wypadek. Platforma zawieszona na wysokości 200 metrów wewnątrz komina numer 3 zerwała się. Znajdowało się na niej czterech robotników, którzy wykonywali ...
Po wypadku zablokowana droga krajowa nr 10 Droga prowadząca z Bydgoszczy do Szczecina zablokowana jest po wypadku, do którego doszło w miejscowości Stara Łubianka.
Groźny wypadek. Trzy osoby nie żyją Dziś rano na drogach krajowych nr 10 w Sieklukach i nr 92 w Piorunowie doszło do dwóch groźnych wypadków.
Tagi: wypadek samochodowy, list gończy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz