Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pośrednik finansowy oszukał na miliony złotych? Rusza proces

0
Podziel się:

Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

Pośrednik finansowy oszukał na miliony złotych? Rusza proces
(Keith Allison/Flickr)
bESJlgCt

Przed łódzkim sądem okręgowym ruszył proces 46-letni pośrednika finansowo-ubezpieczeniowego oskarżonego o oszukanie ponad 50 klientów i wyłudzenie od nich ponad 4 mln zł. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

Przed sądem Mirosław G. przyznał się do winy i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze. Sąd uznał, że do końca miesiąca w sprawie musi wypowiedzieć się ponad 50 pokrzywdzonych. Jeśli żaden z nich nie wniesie sprzeciwu, wtedy sąd rozważy karę, którą oskarżony uzgodni z prokuraturą - poinformowała PAP Grażyna Jeżewska z biura prasowego łódzkiego sądu.

Za zarzucone 46-latkowi przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat więzienia. Na kolejnych rozprawach sąd będzie przesłuchiwał pokrzywdzonych. Według prokuratury Mirosław G. od 2008 r. prowadził w centrum Łodzi działalność gospodarczą, która polegała na pośrednictwie w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych i finansowych jednej ze znaczących grup kapitałowych.

bESJlgCv

Mężczyzna nakłonił wielu klientów do powierzenia mu pieniędzy. Miał je lokować na korzystnie oprocentowanych lokatach, w rzeczywistości pieniądze klientów trafiały na jego konto bankowe. Do rzekomego zakładania lokat oskarżony wykorzystywał druki towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zdaniem śledczych mężczyzna przeznaczał wyłudzone pieniądze na własne cele, w dużej części na spłatę długów. Przyjmowanymi _ lokatami _ niejednokrotnie spłacał innych klientów.

Do marca 2013 roku - według oskarżenia - Mirosław G. oszukał łącznie 54 osoby, które utraciły od 4 do nawet 400 tys. zł. W sumie wyłudził od nich ponad 4 mln zł. Po tym, jak do towarzystwa ubezpieczeniowego zaczęli zgłaszać się niezadowoleni klienci, żądając zwrotu zainwestowanych pieniędzy, oskarżony zniknął. Został jednak zatrzymany i od września ub. roku przebywa w areszcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces księdza. Hierarchowie nie wiedzieli? Sprawę diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, parafii pw. Św. Wojciecha w Kołobrzegu i jej byłemu proboszczowi Zbigniewowi R. wytoczył molestowany przez niego w dzieciństwie Marcin K.
Zabójstwo 4-letniego Kacpra. Koniec śledztwa Razem z matką dziecka Iwoną G. i jej partnerem Henrykiem D. na ławie oskarżonych zasiądzie matka mężczyzny Irena D. Została oskarżona o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad Kacprem i jego starszym bratem oraz nieudzielanie pomocy 4-latkowi.
Prezydent Sopotu przed sądem za łapówki Zdaniem prokuratury Karnowski skorzystał z łapówek w postaci napraw aut wartych w sumie ponad 17 tys. zł od sopockiego dilera samochodowego oraz prac ziemnych o wartości ok. 2 tys. zł od miejscowego przedsiębiorcy budowlanego.
bESJlgCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)