Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie zajmą się handlem "dopalaczami"

0
Podziel się:

Na listę środków odurzających trafi m.in. mefedron. Alternatywa dla ekstazy.

Posłowie zajmą się handlem "dopalaczami"
(PAP/Grzegorz Michałowski)

*Sejmowa komisja zdrowia zajmie się we wtorek poselskim projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która zakłada dopisanie do listy środków odurzających kolejnych substancji wchodzących w skład tzw. dopalaczy. *

Na listę środków odurzających trafi m.in. mefedron. W Polsce to obecnie substancja legalna. Do listy zostaną dopisane również syntetyczne kanabinoidy, które także wchodzą w skład _ dopalaczy _.

Mefedron to syntetyczna substancja stymulująca o działaniu empatogennym (zwiększającym uczucie empatii z otoczeniem), wprowadzona na rynek przez izraelską firmę. W Polsce mefedron reklamowany jest zazwyczaj przez sprzedawców jako _ sole do kąpieli _ albo _ białe proszki _. Najczęściej sprzedawany jest jako substancja imitująca amfetaminę lub kokainę (często mieszana z innymi substancjami, np. beznikotynową tabaką).

ZOBACZ TAKŻE: Dopalacze znikną z polskich miast
Bywa także sprzedawany jako legalna alternatywa do tabletek ekstazy. Użytkownicy opisują efekty działania jako dość zbliżone do amfetaminy i ich pochodnych oraz do tabletek ekstazy, ale ze względu na znacznie krótszy czas działania (ok. 2 godzin przy zażyciu do nosa)
często porównywany jest także do kokainy. W niewielkich dawkach mefedron poprawia nastrój, działa stymulująco i euforyzująco, wywołuje potrzebę rozmawiania z innymi i ogólną otwartość na świat zewnętrzny; zmniejsza też łaknienie.

Po zażyciu środka do nosa efekty działania pojawiają się prawie od razu. Zażycie doustne wydłuża czas działania i opóźnia pojawienie się pierwszych objawów, które zaczynają być odczuwalne w ciągu 15-45 minut od momentu zażycia.

Do działań niepożądanych związanych z używaniem mefedornu należą: tachykardia (przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę), podniesienie ciśnienia tętniczego krwi, zgrzytanie zębami, szczękościsk, oczopląs, podrażnienie śluzówek nosowych, pocenie się, uczucie fali zimna, ból i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, drżenie rąk, nudności, drgawki i konwulsje oraz problemy z oddychaniem.

Osoby przyjmujące mefedron mogą także odczuwać bardzo silną chęć zażycia kolejnych dawek, zaburzenia pamięci krótkotrwałej, gonitwę myśli i spadek koncentracji, rozdrażnienie, bezsenność, niepokój mogący nawet przejść w stany paranoidalne, huśtawkę nastrojów, stany depresyjne, halucynacje oraz omamy.

_ Dopalacze _ to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków, można je legalnie kupić w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie albo nawozy dla roślin. W Warszawie dostępne są w kilku całodobowych sklepach, jeden z nich znajduje się w ścisłym centrum miasta.

Na jednej ze stron internetowych, na których można kupić te środki, produkt dostępny za 23 zł opisywany jest w ten sposób: _ Nawóz do roślinek ozdobnych bardzo euforyzujący wyciągający z roślinki całą prawdę. Nawóz nadaje się na początek imprezy później można zarzucić dla roślinki coś mocniejszego. Produkt sprawdza się bardzo dobrze na wieczory we dwoje. Sposób użycia: nawieźć roślinkę nawozem, zalać obficie wodą. Produkt nie do spożycia przez ludzi. Produkt wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W razie przypadkowego połknięcia skontaktować się z lekarzem _.

_ - Kadzidło którego moc aromatu przyjemnie wbije cię w fotel. Polecane doświadczonym kolekcjonerom. Produkt nie do spożycia przez ludzi. Sposób użycia: rozsypać na niepalnym podłożu. Spalać czyste lub jako część mieszanki. Używać w małych ilościach _ - tak opisywany jest inny z _ dopalaczy _, dostępny za 28 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)