Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka w rosji
11.08.2014 09:37

Posłowie w Rosji dostali zakaz wyjazdów za granicę. Którzy?

Decyzja dotyczy czterech osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czterech deputowanych do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu, nie opuści kraju. Powodem jest ich niespłacone w terminie zadłużenie.

Gazeta _ Izwiestia _ poinformowała, że Federalna Służba Komorników Sądowych skierowała do Dumy Państwowej nakazy sądowe dotyczące czterech deputowanych.

Wszyscy mają wysokie zaległości finansowe, między innymi nieopłacone mandaty drogowe, niewywiązanie się umowy poprowadzenia wykładów, niespłacenie kredytów bankowych oraz nieopłacenie cła. Zaległe kwoty mają być teraz odliczane od diet poselskich. Zadłużeni deputowani nie będą też mogli wyjeżdżać za granicę.

Dziennik _ Izwiestia _ pisze, że na początku tego lata aż 60 wysokich rangą urzędników państwowych miało przeterminowane zaległości finansowe. Wśród nich było około 40 deputowanych, 8 senatorów, 3 dyrektorów urzędów oraz członkowie rządu federalnego i szefowie regionów.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew zakazuje używać zagranicznych... Zakaz nie obejmuje pojazdów zagranicznych producentów, które są montowane na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Połączenie Krymu z Rosją przesądzone? Przewodniczący Rady Najwyższej Krymu stwierdził, że państwa, które lubili mieszkańcy, już nie ma.
Amnestia dla członków Greenpeace już w... Zatrzymani i oskarżeni przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej o chuligaństwo aktywiści Greenpeace skorzystają z amnestii już po podaniu uchwały izby niższej parlamentu do publicznej wiadomości.
Tagi: polityka w rosji, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz