Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie PiS: Zamrażarka marszałka i krzyż na sali sejmowej

0
Podziel się:

Partia nie chce rozliczeń za przegrane wybory.

Posiedzenie PiS: Zamrażarka marszałka i krzyż na sali sejmowej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETMzPeJ

Komitet Polityczny PiS nie zajął się dziś powyborczymi rozliczeniami; przyjął natomiast dwie uchwały, w tym dotyczącą obecności krzyża na sali sejmowej - poinformował rzecznik partii Adam Hofman.

Hofman dodał, że druga uchwała dotyczy _ pakietu demokratycznego _ dotyczącego funkcjonowania Sejmu, w tym likwidacji tzw. zamrażarki marszałka. Zapowiedział, że powie o nich szef partii Jarosław Kaczyński podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

Inicjatywa PiS dot. krzyża ma związek z tym, że Janusz Palikot, którego partia znalazła się w Sejmie, zapowiedział, że zwróci się do marszałka Sejmu o zdjęcie krzyża w sali obrad. Hofman powiedział, że na analizę wyniku wyborczego czas przyjdzie później.

bETMzPeL

Dzisiejsze posiedzenie komitetu było krótsze niż zazwyczaj. Trwało około godziny. Byli na nim obecni m.in. wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro i europoseł Jacek Kurski.

Politycy PiS oficjalnie mówią, że w partii nie będzie rozliczeń kampanii wyborczej, a jedynie jej analiza. W nieoficjalnych rozmowach padają jednak zarzuty, ale nie wobec autorów kampanii, tylko wobec Ziobry i kojarzonych z nim polityków, w tym Kurskiego. Nieoficjalnie politycy PiS stawiają Ziobrze zarzuty nielojalności podczas kampanii wyborczej - ich zdaniem, podczas kampanii wyborczej Ziobro _ grał na swoją bramkę _.

Czytaj więcej na temat PiS w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t130662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blaszczak;jest;przekonany;ze;pis;wygra;kolejne;wybory,156,0,933788.html) PiS: To SLD ma problem. Orban też czekał Kampania wyborcza zostanie przeanalizowana - zapewnia szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t160773.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;wygrywa;w;stanach;w;sejmie;3;partie,60,0,932668.html) Tutaj PiS wygrywa wybory. 67 procent głosów W Chicago Prawo i Sprawiedliwość uzyskało aż 80-procentowe poparcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;konczy;kampanie;czuje;ze;polska;sie;budzi,14,0,931854.html) Kaczyński kończy kampanię: Polska się budzi Prezes PiS apeluje do swoich zwolenników, by namawiali znajomych do głosowania.
bETMzPfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)