Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
solidarna polska
12.05.2012 12:46

Poseł Tomasz Górski przechodzi z PiS do Solidarnej Polski

Dotychczasowy poseł PiS Tomasz Górski przeszedł do Solidarnej Polski - poinformował w sobotę na konferencji prasowej poseł SP Jacek Kurski. Sam Górski zapowiedział, że w nowym ugrupowaniu chce zajmować się ulgami dla przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

*Dotychczasowy poseł PiS Tomasz Górski przeszedł do Solidarnej Polski - poinformował w sobotę na konferencji prasowej poseł SP Jacek Kurski. Sam Górski zapowiedział, że w nowym ugrupowaniu chce zajmować się ulgami dla przedsiębiorców. *

_ - Do naszego klubu przechodzi nowy poseł z Poznania. (...) Poseł niezwykle popularny, gdyż zawsze zdobywał mandat startując z dalekich miejsc na liście i dlatego cieszymy się, że tego młodego, przedsiębiorczego posła mamy tu ze sobą _ - powiedział Kurski. Przypomniał, że Górski jest przedsiębiorcą, byłym radnym i posłem trzech kadencji.

Górski podkreślił, że przejście do Solidarnej Polski to jego samodzielna i przemyślana decyzja. Ocenił, że obecnie podwyższa się wiek emerytalny i podatki, a nie wprowadza żadnych udogodnień dla polskich przedsiębiorców.

_ W takich okolicznościach potrzebna jest Polsce nowa, sprawna, dynamicznie działająca organizacja centroprawicowa, która będzie w stanie skutecznie zmieniać Polskę i ja uważam, że Solidarna Polska jest taką organizacją _ - powiedział Górski.

Zapowiedział, że będąc w Solidarnej Polsce będzie chciał zajmować się likwidacją barier dla polskich przedsiębiorców, tworzeniem nowych miejsc pracy i obniżaniem podatków.

_ Polski mały i średni biznes jest traktowany po macoszemu lub w sposób dyskryminacyjny. Państwo potrafi brutalnie egzekwować podatki, a jednocześnie jest bardzo mięciutkie i spolegliwe wobec wielkiego kapitału, pozwalając na gigantyczne transfery kapitału zagranicznego poza Polskę _ - wtórował nowemu posłowi SP Kurski.

Jak powiedział Kurski, w tej sytuacji _ każde zasilenie posłami merytorycznymi jest mile widziane _. Dodał też, że w najbliższym czasie Zbigniew Ziobro ogłosi listę 16 pełnomocników regionalnych Solidarnej Polski. Klub Solidarnej Polski tworzy obecnie 21 posłów i 2 senatorów.

Czytaj więcej o sytuacji na polskiej prawicy w Money.pl
Tomaszewski na dywanik. Prezes wzywa Jan Tomaszewski odpowie przed komisją etyki PiS za swoje słowa, że wstydzi się, iż grał kiedyś z orzełkiem na piersi.
"Rząd niszczy pracownika, my z tym skończymy" _ Umowy śmieciowe i odbieranie praw emerytalnych _ - to zdaniem szefa PiS, największe grzechy Donalda Tuska. Zapowiedział...
Największe pieniądze w historii. Gdzie są? 67 miliardów euro - tyle zostało przekazane na organizacje Euro 2012. To oni są odpowiedzialni za ich zmarnowanie.
Tagi: solidarna polska, górski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz