Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sławomir kopyciński
13.12.2012 13:10

Poseł Ruchu Palikota odpowie przed komisją etyki i prokuraturą?

Kopyciński przed głosowaniem nad budżetem na 2013 r. powiedział, że PO nie zawahała się posłużyć przestępstwem dla ratowania finansów Kościoła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Posłowie PO zapowiedzieli złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej w związku z wypowiedziami posła Ruchu Palikota Sławomira Kopycińskiego podczas głosowania nad projektem budżetu na 2013 r. Platforma nie wyklucza też wniosku do prokuratury w tej sprawie.

Podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2013 r. Kopyciński złożył prawie sześć tysięcy poprawek, które miały przesunąć środki z Funduszu Kościelnego na rezerwę celową dotyczącą finansowania zabiegów in vitro. Po przyjęciu poprawki PO (która przenosi ponad 94 mln zł z Funduszu Kościelnego na nową rezerwę celową pt. _ Fundusz Kościelny _) głosowanie nad propozycjami RP stało się bezprzedmiotowe.

Kopyciński przed głosowaniem nad budżetem na 2013 r. powiedział, że PO _ nie zawahała się posłużyć przestępstwem dla ratowania finansów Kościoła _.

Według Dariusza Rosatiego (PO) Kopyciński posunął się do słów, _ które absolutnie nie mieszczą się w jakichkolwiek kanonach debaty politycznej w Sejmie _.

_ Jesteśmy w trakcie analizy tego stwierdzenia, z całą pewnością wystąpimy do komisji etyki poselskiej. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy wystąpimy do prokuratury z doniesieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa _ - powiedział Rosati na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zauważył, Kopyciński zarzucił Platformie, iż poprawka PO została złożona m.in. niezgodnie z regulaminem Sejmu i z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Rosati wyjaśnił, że PO ma na piśmie zaświadczenie z biura obsługi prac sejmowych, że poprawka Platformy została złożona zgodnie z regulaminem Sejmu, we właściwym trybie, podczas trwania sesji poświęconej debacie budżetowej, została podpisana przez upoważnione osoby. _ - Krótko mówiąc, nie ma w tej sprawie żadnych wątpliwości _ - oświadczył.

Na późniejszej konferencji prasowej rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek zapowiedział, że Ruch złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy składaniu poprawki przez klub PO.

Odniósł się też do słów polityków Platformy, którzy nie wykluczają wniosku do prokuratury ws. wypowiedzi Kopycińskiego. _ - Jeśli posłowie Platformy w ten sposób chcą udowadniać swe racje - proszę bardzo. Jestem przekonany, że prokuratura wobec posła Kopycińskiego postępowanie umorzy, bo nic nagannego nie zrobił _ - powiedział Rozenek.

Czytaj więcej w Money.pl
Szarża Palikota i fortel PO. Co na to Kościół? Episkopat nie chce komentować zamieszania wokół Funduszu Kościelnego.
Rząd zrzuca porozumienie z biskupami na Sejm Rząd chce porozumienia ramowego z Kościołem w sprawie jego finansowania.
Palikot przegrał. Kościoła nie potraktują tak, jak chciał Likwidacja Funduszu Kościelnego nie na zasadach SLD czy Janusza Palikota. Premier: Nie będziemy osłabiać Kościoła.
Tagi: sławomir kopyciński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz