Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poseł Piotr Chmielowski wykluczony z Ruchu Palikota

0
Podziel się

Zgodnie z uchwałą Zarządu Krajowego Ruchu Palikota, Chmielowski został wykluczony z partii ze względu na brak lojalności oraz naruszenie podstawowych obowiązków.

Poseł Piotr Chmielowski wykluczony z Ruchu Palikota
(PAP/Radek Pietruszka)
bDZxaHph

Chmielowski powiedział dzisiaj, że sam chciał wystąpić z partii, ale władze RP uprzedziły jego ruch. - Przechodzę do SLD, ta partia jest mi bliższa - wyjaśnił.

Zgodnie z uchwałą Zarządu Krajowego Ruchu Palikota przekazaną dzisiaj, Chmielowski został wykluczony z partii ze względu na _ brak lojalności _ oraz _ naruszenie podstawowych obowiązków, wynikających z członkostwa w RP _.

Już w lipcu decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego ze swojego grona podjął klub Ruchu Palikota. Rzecznik partii Andrzej Rozenek mówił wówczas, że przyczyną takiej decyzji było _ nieustanne kwestionowanie podstaw programowych Ruchu Palikota _ przez posła. Wśród przyczyn wykluczenia Chmielowskiego z klubu RP, Rozenek wymieniał także _ trwałą niezdolność do współpracy i nieumiejętność podporządkowania się dyscyplinie klubowej _.

bDZxaHpj

Władze RP uzasadniając decyzję o wykluczeniu Chmielowskiego z partii, argumentowały, że nie zmienił on swojego zachowania i w _ dalszym ciągu poddawał nieustannej krytyce program partii, a także jej statutowe organy _. _ Ponadto z posiadanych przez członków Zarządu Krajowego (RP) inform _

Czytaj więcej w Money.pl
Kalisz nie będzie tworzył partii z Palikotem Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska nie partycypuje w tworzeniu nowej partii Janusza Palikota - oświadczył lider Stowarzyszenia Ryszard Kalisz. W rozmowie z PAP podkreślił, że jego formacja ma swą tożsamość i nie chce przyłączać się "do zmiany nazwy Ruchu Palikota".
Likwidacja straży miejskiej? Zapadła decyzja Rada Miasta Krakowa niemal jednogłośnie odrzuciła w pierwszym czytaniu projekt uchwały w sprawie likwidacji straży miejskiej.
Ruch Palikota zamierza pokazać "drugą twarz" W październiku Ruch Palikota planuje nowe otwarcie programowe; odbędzie się nadzwyczajny kongres partii, na którym RP przedstawi program gospodarczy i społeczny - zapowiedział rzecznik Ruchu Andrzej Rozenek.

_ acji, wynika że poseł Chmielowski w trakcie organizowanych spotkań namawia członków Ruchu Palikota do przejścia do innej partii politycznej _ - czytamy w uchwale władz RP przekazanej we wtorek PAP.

Chmielowski powiedział dzisiaj, że sam chciał odejść z partii, ale władze partii uprzedziły jego ruch. _ - Ruch Palikota wykluczył mnie wcześniej, żebym nie zdążył wysłać pisma o rezygnacji z członkostwa w partii _ - wyjaśnił.

bDZxaHpp

Poinformował też, że zmienia _ barwy partyjne _ i przechodzi na SLD. _ - Jestem człowiekiem, który pracuje w grupie, chcę działać tak, żebym miał przynajmniej jakieś mikrozaplecze, robienie akcji w pojedynkę nie jest łatwe. Chcę mieć jakąś przystań, koleżanki, kolegów, z którymi bym mógł coś wspólnie robić na szerszą skalę _ - mówił Chmielowski.

Przyznał, że rozmawiał ze wszystkimi partiami, z wyjątkiem prawicowych i uznał, że _ jest mu najbliższej do Sojuszu _.

bDZxaHpK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)