Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poseł nie zatrzymał się do kontroli i groził policji

0
Podziel się:

Funkcjonariusze przez kilka kilometrów ścigali kierowcę. Ten zatrzymał się dopiero przed przejazdem kolejowym, na który miał za chwilę wjechać pociąg.

Poseł nie zatrzymał się do kontroli i groził policji
(Tymon Markowski/EastNews)

Poseł przekroczył o 49 km dozwoloną prędkość, wzywany przez policję nie zatrzymał się, a interweniującemu funkcjonariuszowi groził zwolnieniem z pracy - podała policja. Wojciech Penkalski (Twój Ruch) twierdzi, że nie zauważył ograniczenia prędkości i zaprzecza, by uciekał przed policją.

Rzeczniczka komendy powiatowej policji w Lidzbarku Warmińskim Monika Klepacka poinformowała, że wczoraj po godz. 16 patrol, w skład którego wchodzili policjant i funkcjonariusz straży granicznej, kontrolował kierowców jadących drogą Dobre Miasto-Orneta (warmińsko-mazurskie).

_ - Zauważyli, że w miejscowości Karbowo w gminie Lubomino z dużą prędkością w terenie zabudowanym jechał opel. Kontrola prędkości wykazała, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 49 kilometrów. Funkcjonariusz dał znak czerwoną latarką, by kierowca zatrzymał się na poboczu, jednak ten pojechał dalej _ - powiedziała Klepacka.

Funkcjonariusze przez kilka kilometrów ścigali kierowcę. Ten zatrzymał się dopiero przed przejazdem kolejowym, na który miał za chwilę wjechać pociąg. Policjant podszedł do samochodu, by wylegitymować kierowcę. Ten podał mu legitymację poselską, mówiąc, _ że ten dokument powinien załatwić sprawę _.

Policjant poinformował posła, że sporządzi stosowaną dokumentację i o całej sprawie powiadomi marszałka Sejmu. Jak podkreśliła Klepacka, _ wówczas kierowca zaczął wypowiadać pod adresem policjanta wulgarne słowa i grozić, że zwolni go z pracy _.

Klepacka dodała, że badanie alkomatem dało wynik negatywny. Poseł pytany przez policjanta, dlaczego się nie zatrzymał, miał odpowiedzieć, że nie widział patrolu policyjnego.

Sam Penkalski w oświadczeniu zaprzeczył, jakoby uciekał przed policją. _ - Nie jest prawdą, że uciekałem przed policją. Natychmiast po wezwaniu, zatrzymałem się do kontroli. Funkcjonariusze drogówki mnie wylegitymowali i zgodnie z procedurą odstąpili od czynności po spisaniu danych z dokumentów. Poinformowali również, że skierują do marszałkini Sejmu wniosek o ukaranie. Przyjąłem tę informację spokojnie, bez żadnych emocji, a już z całą pewnością bez używania słów obraźliwych czy też gróźb zwolnienia z pracy _ - napisał poseł TR.

_ - Faktycznie nie zauważyłem ograniczenia prędkości, deklaruję, że jestem jak zawsze gotów ponieść tego konsekwencje, co jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się w tej sprawie immunitetu _ - napisał w oświadczeniu Penkalski.

Czytaj więcej w Money.pl
Kierowca autobusu miał 2 promile. Zatrzymany Policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu komunikacji miejskiej linii Bielawa - Pieszyce na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Grozi mu do dwóch lat więzienia.
Zabił na pasach i uciekł. Policja go szuka Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16.45 na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przez samochód.
Szykuje się rewolucja w polskim prawie drogowym? Uprzedzając fakty: Koniec mandatów od straży miejskiej i fotoradarów pełniących rolę gminnych...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)