Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nigeria
07.05.2014 18:29

Porwanie uczennic w Nigerii. Wysoka nagroda pomoże je odnaleźć?

Swoją pomoc w uwolnieniu dziewcząt zadeklarowały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

300 tysięcy dolarów nagrody za pomoc w uratowaniu ponad 200 uczennic wyznaczyła nigeryjska policja. Dziewczęta zostały uprowadzone pod koniec kwietnia przez radykalne islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

Jego lider Abubakar Shekau zapowiedział, że uczennice zostaną sprzedane - jak to ujął - na rynku. Swoją pomoc w uwolnieniu porwanych zadeklarowały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. Paryż zaoferował władzom Nigerii usługi _ grupy specjalnej _. Amerykanie z kolei mają wysłać zespół ekspertów: wojskowych, prawników i specjalistów od negocjacji z porywaczami.

Wielka Brytania oferuje swoją pomoc:

Tymczasem islamiści z Boko Haram przeprowadzili kolejną masakrę cywilów. W wiosce Gmaboru Ngala przy granicy z Kamerunem zabili ponad 300 osób. Miała to być zemsta za współpracę mieszkańców z nigeryjską armią.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie wyślą do Nigerii żołnierzy Pomogą tamtejszym władzom odbić ponad 200 dziewczynek porwanych przez nigeryjskie ugrupowanie Boko Haram.
Powiększa się lista grup terrorystycznych Skutkuje to uznaniem za przestępstwo udzielania wsparcia materialnego tym grupom.
Armia Nigerii: Szef Boko Haram nie żyje Radykalne ugrupowanie islamskie Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w państwo islamskie.
Tagi: nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz