Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie uczennic w Nigerii. Wysoka nagroda pomoże je odnaleźć?

0
Podziel się:

Swoją pomoc w uwolnieniu dziewcząt zadeklarowały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja.

Porwanie uczennic w Nigerii. Wysoka nagroda pomoże je odnaleźć?
(AP/Fotolink/East News)

300 tysięcy dolarów nagrody za pomoc w uratowaniu ponad 200 uczennic wyznaczyła nigeryjska policja. Dziewczęta zostały uprowadzone pod koniec kwietnia przez radykalne islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

Jego lider Abubakar Shekau zapowiedział, że uczennice zostaną sprzedane - jak to ujął - na rynku. Swoją pomoc w uwolnieniu porwanych zadeklarowały Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja. Paryż zaoferował władzom Nigerii usługi _ grupy specjalnej _. Amerykanie z kolei mają wysłać zespół ekspertów: wojskowych, prawników i specjalistów od negocjacji z porywaczami.

Wielka Brytania oferuje swoją pomoc:

Tymczasem islamiści z Boko Haram przeprowadzili kolejną masakrę cywilów. W wiosce Gmaboru Ngala przy granicy z Kamerunem zabili ponad 300 osób. Miała to być zemsta za współpracę mieszkańców z nigeryjską armią.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie wyślą do Nigerii żołnierzy Pomogą tamtejszym władzom odbić ponad 200 dziewczynek porwanych przez nigeryjskie ugrupowanie Boko Haram.
Powiększa się lista grup terrorystycznych Skutkuje to uznaniem za przestępstwo udzielania wsparcia materialnego tym grupom.
Armia Nigerii: Szef Boko Haram nie żyje Radykalne ugrupowanie islamskie Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w państwo islamskie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)