Notowania

marynarze
24.12.2012 13:48

Porwanie u wybrzeży Nigerii. Cztrech marynarzy uprowadzonych

Marynarzy uprowadzili ze statku holowniczego uzbrojeni napastnicy - poinformowały nigeryjskie władze. Według Międzynarodowego Biura Morskiego statek zdołał po ataku dotrzeć do bezpiecznej zatoki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(travellinglight/iStockphoto)

Czterech marynarzy zostało uprowadzonych wczoraj w nocy u wybrzeży Nigerii w pobliżu stanu Bayelsa - podało Międzynarodowe Biuro Morskie.

Marynarzy uprowadzili ze statku holowniczego uzbrojeni napastnicy - poinformowały nigeryjskie władze. Według Międzynarodowego Biura Morskiego statek zdołał po ataku dotrzeć do bezpiecznej zatoki.

Włoskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że trzech spośród porwanych marynarzy jest Włochami. Nie jest znana tożsamość czwartego porwanego.

Szef włoskiej dyplomacji Giulio Terzi śledzi rozwój wydarzeń a jego resort współpracuje z nigeryjskimi partnerami, by zapewnić porwanym bezpieczny powrót do domu - powiedział AP anonimowy przedstawiciel MSZ w Rzymie, który zidentyfikował zaatakowany statek jako Asso Ventuno, należący do firmy Augusta Offshore SpA z siedzibą w Neapolu.

Według oficjalnych stron internetowych Augusta Offshore SpA współpracuje w Nigerii z dwoma gigantami naftowymi: Total i ExxonMobil - podaje agencja AP, podkreślając, że nie udało jej się skontaktować z przedstawicielami firmy.

Międzynarodowe Biuro Morskie podało, że nie dysponuje na razie bardziej szczegółowymi informacjami w sprawie porwania, a rzecznik nigeryjskiej marynarki wojennej odmówił komentarza.

Zazwyczaj zagraniczne firmy działające w Nigerii płacą okup za uwolnienie swoich pracowników. Porwania i ataki nasilają się często pod koniec roku, ponieważ piraci starają się uprowadzić zamożnych cudzoziemców wracających do domu na święta - przypomina AP.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzy osoby porwane. To działanie Al Kaidy? _ Ludzie widzieli, jak na placu Tahrir zatrzymał się samochód, napastnicy wciągnęli do niego trzech obywateli państw zachodnich i odjechali _.
Próbowali porwać samolot. Wyrok śmierci Trzech mężczyzn skazano na śmierć, a jednego na dożywocie za próbę porwania samolotu w zamieszkanym przez Ujgurów regionie autonomicznym Sinkiang.
Samolot eskortowany przez F-16. To byli... Samolot był w drodze z hiszpańskiej Malagi. Został przechwycony w powietrzu przez holenderskie myśliwce F16.
Tagi: marynarze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz