Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie księdza w Syrii. Wloskiego duchownego uprowadzili islamiści

0
Podziel się:

Włochy pracują nad uwolnieniem duchownego, ale jest to trudne, bo nie są znane szczegóły i nie bardzo wiadomo, z kim rozmawiać.

Porwanie księdza w Syrii. Wloskiego duchownego uprowadzili islamiści
(Daveness_98/CC/Flickr)

Minister spraw zagranicznych Włoch Emma Bonino powiedziała, że zaginiony w Syrii włoski jezuita Paolo Dall'Oglio został najpewniej uprowadzony przez grupę islamistyczną - lokalną odmianę Al-Kaidy.

Bonino podkreśliła, że Włochy pracują nad uwolnieniem duchownego. Szefowa dyplomacji przyznała, że jest to trudne, bo _ nie są znane szczegóły i nie bardzo wiadomo, z kim rozmawiać _. Dodała, że prowadzone są też starania o uwolnienie uprowadzonego w kwietniu w Syrii włoskiego korespondenta wojennego.

Ksiądz Paolo Dall'Oglio to osoba dobrze znana w Syrii, gdzie mieszka od 30 lat. W ubiegłym roku, jak piszą światowe agencje, władze zmusiły go do wyjazdu z tego kraju za opowiedzenie się po stronie rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Jezuita zaginął pod koniec lipca w mieście Ar-Rakka na północy Syrii. Według niepotwierdzonych danych uprowadzono go podczas spaceru. W przeddzień AFP pisała, że Dall'Oglio udał się do tego miasta, by omówić zasady rozejmu między Kurdami a islamistami w tym regionie.

Według ONZ w trwającym od marca 2011 roku powstaniu przeciwko rządom Asada zginęło już ponad 100 tys. ludzi a 2 mln osób musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania.

Czytaj więcej w Money.pl
MSZ o porwaniu polskiego fotoreportera Został prawdopodobnie uprowadzony w środę z lokalnego centrum prasowego. Do budynku wtargnęło 15 napastników.
Polski marynarz uprowadzony -_ Porwano polskiego obywatela, marynarza. Jesteśmy w kontakcie zarówno z jego rodziną, jak i armatorem z Dubaju, a także z władzami nigeryjskimi _- powiedział rzecznik polskiego MSZ.
Porwali ojca wiceministra. Odwet za... Uzbrojeni mężczyźni porwali ojca Fajsala Mokdada we wsi Gossom, leżącej w prowincji Dara na południu kraju.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)