Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwani marynarze w Nigerii na wolności. Był okup?

0
Podziel się:

Trzej marynarze, w tym dwaj Rosjanie, porwani miesiąc temu podczas napadu piratów na ich statek u wybrzeży Nigerii i Kamerunu, zostali uwolnieni.

Porwani marynarze w Nigerii na wolności. Był okup?
(travellinglight/iStockphoto)
bFfCfMZN

Trzej marynarze, w tym dwaj Rosjanie, porwani miesiąc temu podczas napadu piratów na ich statek u wybrzeży Nigerii i Kamerunu, zostali uwolnieni - poinformowała będąca armatorem statku brytyjska spółka Carlsbrooke Shipping Ltd.

Odmówiła jednocześnie ujawnienia, czy za marynarzy zapłacono okup.

Według armatora piraci wdarli się na pokład statku Esther C nocą 7 lutego. Zrabowali rzeczy osobiste marynarzy i uprowadzili trzech z nich. Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji podało później, że wśród porwanych było dwóch obywateli rosyjskich.

bFfCfMZP

W ostatnich latach w akwenie Zatoki Gwinejskiej znacznie wzrosło zagrożenie żeglugi przez gangi przestępcze i nigeryjskie ugrupowania rebelianckie, które porywają zagranicznych marynarzy i rabują ze statków paliwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kogo zabili islamiści w Nigerii Wielka Brytania i Włochy potwierdziły, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru.
Mamy informacje o porwanych Francuzach Żołnierze nigeryjscy mieli zlokalizować dom, w którym ukryli się porywacze przetrzymujący zakładników.
Siedmioro Francuzów porwanych. W tym dzieci Informację o uprowadzeniu Francuzów potwierdził podczas wizyty w Grecji prezydent Francji Francois Hollande.
bFfCfNaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)