Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwani dyplomaci w Sanie już wolni

0
Podziel się:

Porwane osoby są pracownikami biura programu rozwojowego ONZ.

Porwani dyplomaci w Sanie już wolni
(PAP/EPA)

Siły bezpieczeństwa odnalazły dom, w którym przetrzymywano uprowadzoną parę, i zdołały ją uwolnić. Jedna z uwolnionych osób ma włoskie obywatelstwo, o drugiej wiadomo tylko, że pochodzi z Zachodu - źródła jemeńskie nie podają żadnych dodatkowych informacji.

AFP informuje, powołując się na rozmówcę w ONZ, że porwane osoby są pracownikami biura programu rozwojowego ONZ.

Wcześniej źródła podawały sprzeczne informacje: według świadków, na których powołuje się AFP, dwa samochody zablokowały opancerzoną limuzynę, a gdy wysiadł z niej dyplomata, którego tożsamości nie podano, i towarzysząca mu osoba, zostali obydwoje uprowadzeni w nieznanym kierunku.

Do porwania miało dojść na południu Sany, w dzielnicy Hada. Inne agencje informowały, że porwane osoby to małżeństwo lub pracownik biura ONZ i jego kierowca.

Porwania są częstym zjawiskiem w Jemenie, gdzie rząd próbuje uporać się ze zbrojnym powstaniem powiązanych z Al-Kaida islamistów, separatystami na południu i walkami na północy kraju, jak też sporadycznymi konfliktami plemiennymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbrojni napastnicy porwali dwoje dyplomatów Uprowadzonymi byli prawdopodobnie: pracownik biura ONZ, oraz towarzyszącą mu kobieta - podały źródła dyplomatyczne.
Atak Al-Kaidy na posterunek. Zabili 20 ludzi Do starcia doszło w prowincji Hadramaut w południowo-wschodnim Jemenie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)